کد خبر: 45840 A

بهنام بانی شیوه‌ای از تبلیغ را رونمایی کرد که پیش از این هیچ خواننده‌ای سراغ آن نرفته بود.

ایران آرت: روزنامه خراسان نوشت: وقتی نظامی گنجوی در قرن ششم هجری سرود: "هر دم از این باغ بری می‌رسد/ نغزتر از نغزتری می‌رسد"، فکرش را هم نمی‌کرد که این بیت، چند صد سال بعد، بیشتر مصداقِ وضعیت و اوضاع باشد تا روزگارِ خودش.

این روزها دنیای موسیقی دقیقاً مصداق همین بیت شاعر گنجه است. مخاطبان موسیقی هر روز با گونه تازه‌ای از خلاقیت‌ و نوآوری و هنرنمایی‌های حیرت‌انگیز خواننده‌ها روبه رو می‌شوند. تازه‌ترین نمونه‌های این خلاقیت و هنرنمایی هم از طرف بهنام بانی و آرون افشار، دو خواننده سبک پاپ سر زده است.

یک تبلیغ کاملاً خلاقانه!

بهنام بانی حدود دو سال پیش قطعه‌ای به نام "قرص قمر" منتشر کرد که مشهورترین آهنگش هم شد؛ قطعه‌ای شاد و ریتمیک که وجه تسمیه‌اش این بیت بود: "عاشق و در به درم، تویی قرص قمرم/ زده امشب به سرم که دلت رو ببرم". جالب این که ترانه این قطعه، تنها چهار بیت و مضمونی به شدت کلیشه‌ای دارد اما به واسطه موسیقی شاد و ریتمیکش در دل مخاطب عام جا باز کرد. حالا بانی بعد از دو سال، تک آهنگ دیگری در ادامه همین قطعه و با ملودی‌ مشابه منتشر کرده است که "قرص قمر 2" نام دارد!

این قطعه قرار است یکی از قطعات اولین آلبوم رسمی این خواننده باشد اما نکته عجیب در این قطعه، نوع خلاقیتِ به کار رفته در آن است که در میانه آهنگ، توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند: "خانم‌ها! آقایان! صدای ما رو می‌شنوید از اولین آلبوم رسمی بهنام بانی"! و در ادامه کف و سوت حضار که با موسیقی ترکیب می‌شود!

رسمِ تازه خواننده‌های نوظهور

خراسان نوشته است: اواسط دی ماه امسال ویدئویی از رضا بهرام، خواننده جوان پاپ منتشر شد که در یکی از کنسرت‌هایش پلی بک کرده بود و انتقادات زیادی را به دنبال داشت. حالا بعد از حدود یک ماه، ویدئوی دیگری از خواننده متولد 77 پاپ، آرون افشار که این روزها او را در هر برنامه‌ای می‌بینیم، منتشر شده که متأسفانه او هم در کنسرتش پلی بک کرده است. در این ویدئو، میکروفون خواننده پایین است اما صدایش در سالن شنیده می‌شود. گویا پلی بک حالا به یک رسمِ تازه تبدیل شده است و دیگر معنای توهین به شعور مخاطب را ندارد.

 

 

بهنام بانی خواننده پاپ آرون افشار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین