کد خبر: 46163 A

ریحانا در دومین سال فعالیت برند لباس زنانه‌اش با شکایات متعددی از سوی مشتریان مواجه شده است.

ایران آرت: در پی شکایات متعدد مشتریان، یک گروه دیده‌بان هوادار حقوق مصرف‌کنندگان به نام "حقیقت‌مداری در تبلیغات (تینا)" شرکت لباس زنانه ریحانا به نام "ساویج ایکس‌فنتی" را به بازاریابی فریبکارانه متهم کرد.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از ایندیپندنت، این گروه دیده‌بان  در روز دوشنبه گزارشی منتشر کرد و در آن ادعا کرد که شرکت این خواننده، تبلیغ می‌کند که به مشتریان تخفیف‌هایی می‌دهد، اما این تخفیف‌ها فقط در صورتی به مشتری تعلق می‌گیرد که با پرداخت ماهی ۵۰ دلار، اشتراک "بخش ویژه" را بخرد.

در شکایتی که در این گزارش مطرح می‌شود، آمده است: "این شرکت تخفیف‌ها و قیمت‌هایی را فریبکارانه تبلیغ می‌کند که فقط به مشتریان دارای اشتراک این شرکت تعلق می‌گیرد، و در تبلیغات خود این نکته را آشکار و روشن توضیح نمی‌دهد."

فراورده‌هایی که در تارنمای شرکت ساویج ایکس فنتی نمایش می‌دهند، به طور خودکار دارای قیمت‌هایی هستند که فقط به اعضای ویژه تعلق می‌گیرد.

ریحانا شرکت ساویج ایکس فنتی را در ماه مه ۲۰۱۸ تاسیس کرد و این شرکت تاکنون بابت فراگیر بودن، مورد قدردانی قرار گرفته است.

ریحانا

طبق شکایت‌هایی که از مشتریان به دفتر "کسب‌وکار برتر" رسیده است، بسیاری به هنگام خرید پوشاک از این تارنما، نادانسته به عضویت آن درمی‌آیند، زیرا شرکت ریحانا به طور خودکار هزینه اشتراک را به قیمت اضافه می‌کند.

شانا مولر، سخن‌گوی تینا، به سی‌ان‌ان گفت: "در خود آگهی تبلیغ، چیزهایی را که داریم می‌خریم مشخص نمی‌کنند، و در کارت خرید هم گزینه‌ای تحت عنوان عضویت می‌آید که قیمتی کنار آن درج نشده است، و فقط حرف کوچک "ایکس" را درج کرده‌اند."

در مورد اقلامی مثل لباس کوتاه ساویج ایکس، قیمت برای اعضا ۳۲ دلار است نه ۸۲ دلار، ولی با احتساب مبلغ عضویت ماهانه، هزینه آن  به ۷۷.۹۹ دلار می‌رسد.

تینا شکایت‌ها را برای کارگروه فدرال تجارت و دفتر دادستان بخش کالیفرنیا در سانتاکروز کانتی فرستاده است و مدعی است که شرکت این خواننده، قانون اعاده اعتماد خریداران اینترنتی (روسکا) و سایر قوانین را نقض کرده است.

در سال‌های اخیر چهره‌های مشهور دیگری همچون لیدی گاگا، بیلی ایلیش، تیلور سوئیفت، میلی بابی براون و الن دی‌جنرس نیز خط تولید محصولات خود را راه‌اندازی کرده و وارد عرصه مد و تجارت شده‌اند.

 

ریحانا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین