کد خبر: 46686 A

آلبوم "خراسانیات" با آهنگسازی پرویز مشکاتیان و آواز محمدرضا شجریان که ضبط آن مربوط به سال ۱۳۶۵ است، هفته آینده منتشر می‌شود.

ایران آرت: همایون شجریان توضیحاتی را درباره آلبوم "خراسانیات" اثر مشترک محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان که در سال ۶۵ ضبط شده است، ارائه کرد.

همایون شجریان در صفحه شخصی‌اش درباره آلبوم "خراسانیات" نوشته است: "دوستان عزیز و گرامی آلبوم "خراسانیات" کار مشترک و شنیده‌نشده از پدر و زنده‌یاد استاد پرویز مشکاتیان است که پس از یک سال زحمات آوای مشکاتیان عزیز (طراحی) و جناب رادمان توکلی مهربان (هماهنگی کلیه امور میکس و انتشار ) و همچنین جناب غلامرضا صادقی (میکس و مسترینگ) برای آماده‌سازی آن به جهت انتشار در سال ۹۸، در ۱۹ اسفندماه امسال تقدیم حضورتان می‌شود. کلیت کار حال و هوایی از خراسان را دارد و همچنین تصانیف آن روی اشعار ملک‌الشعرا بهار ساخته و خوانده شده است. ضبط آلبوم "خراسانیات" مربوط به سال ۱۳۶۵ است و از آن‌جایی که ساز و آواز این مجموعه ضبط نشده بود و پدر هم امسال در شرایط خواندن و تکمیل آن نبودن، یک ساز و آواز از کنسرت آلمان ایشان به همراه ساز استاد مشکاتیان و بر شعر باباطاهر به این مجموعه اضافه شد. این ساز و آواز اجرای صحنه است که در سال ۱۹۸۹ میلادی در شهر آلمان اجرا شده است."

محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان

طبق اعلام سامانه صدور مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز آلبوم "خراسانیات" متعلق به شرکت "دل آواز" در ژانر موسیقی سنتی پیش از این و در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۸ با شماره پرونده ۵۲۴۰-۱۳۹۷ صادر شده بود.

محمدرضا شجریان که مدتی است در بیمارستان جم بستری شده، از روز گذشته (شنبه ۱۰ اسفند) از نظر تنفسی، شرایط بهتری پیدا کرده و از دستگاه ونتیلاتور جدا شده است.

هیات مدیره بیمارستان جم در همین ارتباط خبر داده است: "در راستای اطلاع‌رسانی به مردم هنردوست و هم میهنان عزیز، به استحضار می‌رساند، در حال حاضر با توجه به بهبود وضعیت ریوی محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی)، از ایشان جدا شده و تنفس خودبخودی و نرمال دارند. شرایط قلبی و ریوی و کلیوی پایدار است و کماکان جهت مراقبت بیشتر و بهتر، نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه است."

 

محمدرضا شجریان همایون شجریان آلبوم خراسانیات
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین