کد خبر: 47142 A

اولین لیگ جهانی نوازندگی تار به داوری علی قمصری برگزار می‌شود.

ایران آرت: علی قمصری داور لیگ جهانی موسیقی شد. به گزارش گروه خبری وبسایت لیگ جهانی موسیقی، این شرکت به عنوان یک شبکه اجتماعی در حوزه موسیقی، اولین لیگ نوازندگی تار را به داوری علی قمصری برگزار می‌کند.

پدرام بهاآبادی، بنیانگذار و مدیر عامل لیگ جهانی موسیقی، اعلام کرد با توجه به شیوع بیماری کرونا در ایران و خانه نشینی جمعی از هنرجویان موسیقی، تصمیم بر آن شد که لیگ نوازندگی تار زودتر از موعود برای همراهی با هنردوستان برگزار شود.

به نقل از پانا، این طرح نوپا در حوزه موسیقی که با هدف ایجاد انگیزه در بین هنرجویان موسیقی در حال اجرا است، تاکنون سه لیگ خوانندگی پاپ ایرانی، لیگ نوازندگی کمانچه و لیگ نوازندگی سنتور را پشت سر گذاشته است.

همچنین براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، لیگ های آواز سنتی ایرانی و نوازندگی تمبک به زودی در این وبسایت برگزار می شود.

علی قمصری، که تاکنون همکاری های مشترکی با خوانندگانی همچون همایون شجریان و علیرضا قربانی داشته است، با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: “فکر می کنم رویداد جالبی برای نوازندگی باشد. به ویژه اینکه در شرایط خاص فعلی به صورت حضوری نیست. شرکت در آن رایگان است و در آن بر خلاف بیشتر جشنواره ها به یک اتفاق ادامه دار فکر شده و تنها به یک تقدیر در اختتامیه بسنده نمی کند. شرکت کننده در تجربه ای لیگ مانند خود را محک می زند و در فضای رقابتی سالمی قرار می گیرد. از برگزار کنندگانش تشکر می کنم که با پذیرفتن شرط حضورم برای داوری مبنی بر عدم دریافت وجه ضمانت از شرکت کننده ها ثابت کردند که اهدافی هنری دارند. این پروژه برای من هیچ منفعت مالی ندارد اما از سرشار است از برکت معنوی. خدا مرا برای رای دادن بر طبق عدالت و شایسته سالاری کمک کند و امیدوارم وقایعی که در نوجوانی شاهدش بودم ، در این پروژه برای نوجوان و جوان دیگری اتفاق نیفتد.نکات مهم جوایز در این لیگ به نظر من درکنار بخش نقدی ، برندینگ ، رزومه و پذیرفته شدن در یک ارکستر بسیار مهم است که احتمالا با توجه به خروجی این لیگ ارکستر جالبی خواهد شد

برای شرکت در لیگ جهانی موسیقی، کافی است با مراجعه به وبسایت www.musicworldleague.com در لیگ های مورد نظر خود ثبت نام کنید. لیگ های موجود در لیگ جهانی موسیقی رایگان می باشد و هزینه ای بابت شرکت از شرکت کنندگان دریافت نمی شود.

نوازنده علی قمصری تار آهنگساز سه تار لیگ جهانی موسیقی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین