کد خبر: 47233 A

مهرداد محمدپور این روزها اجرای جدیدی را بر اساس شعر افشین یداللهی روانه بازار کرده است.

ایران آرت، افشین یداللهی بامداد چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در مسیر بازگشت از هشتگرد به سمت تهران به دلیل برخورد شدید یک دستگاه کامیون درگذشت. در این حادثه همسر او نیز که به شدت صدمه دیده بود، پس از ۱۵ روز در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ درگذشت.

به گزارش ایلنا، یداللهی، دکتر روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) بود که با وجود علاقه به شعر و ترانه، به رشته تحصیلی‌اش وفادار ماند. آغاز ترانه‌سرایی یداللهی به سال ۱۳۷۶ بازمی‌گردد. اولین ترانه‌های او با آهنگسازی فؤاد حجازی و شادمهر عقیلی و خوانندگی خشایار اعتمادی اجرا شد. این ترانه درباره شخصیت امام حسین(ع) بود که توسط ارکستر صداوسیما اجرا شد. او بعدها برای بسیاری از سریال‌های ماندگار تلویزیونی ترانه سرود که آخرین آنها ترانه تیتراژ سریال «تبریز در مه» است که توسط سالار عقیلی خوانده شد. یکی دیگر از آثار ماندگار او ترانه سریال «شب دهم» ساخته حسن فتحی است. یداللهی در طول فعالیت هنری خود با خوانندگان مختلفی همکاری کرد.

امروز پس از ۴ سال، مهرداد محمدپور قطعه‌ای از سروده‌های افشین یداللهی را دکلمه کرده است. این قطعه بر اساس شعر «یک روز می‌آیی که من» تنظیم و اجرا شده است. او چندی پیش نیز آلبومی به نام «مینای مهتاب» را به صورت موسیقی گفتار در نخستین هفته‌های پاییز به بازار معرفی کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

در بخشی از این دکلمه آمده است:

یک روز می‌آیی که من دیگر دچارت نیستم. از صبر ویرانم ولی چشم انتظارت نیستم. یک روز می‌آیی که من نه عقل دارم نه جنون نه شک به چیزی نه یقین، مست و خمارت نیستم شب زنده‌داری می‌کنی تا صبح زاری می‌کنی. تو بیقراری می‌کنی، من بیقرارت نیستم. پاییز تو سر می‌رسد قدری زمستانی و بعد گل می‌دهی، نو می‌شوی، من در بهارت نیستم.

افشین یداللهی مهرداد محمدپور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین