کد خبر: 47610 A

در روزهایی که ویروس کرونا زندگی را برای بسیاری از مردم جهان سخت کرده است، برخی سلبریتی‌ها با انجام کارهای خیریه به مردم کشور خود یاری می‌رسانند.

ایران آرت: تیلور سوئیفت به دو هوادار خود که از مشکلات مالی شکایت داشتند، نفری ۳ هزار دلار کمک کرد.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از ایندیپندنت، سامانتا جیکوبسون که پیشخدمت رستورانی در ایالت فلوریدا است، به این مجله گفت بعد از تعطیلی محل کار خود به خاطر شیوع ویروس کرونا، درآمدش را از دست داد.

او گفت بعد از این کمک به موقع از طرف تیلور سوئیفت، زبانش "بند آمده" است.

او گفت: "نمی‌توانستم باور کنم کسی که این همه وقت است عاشقش هستم و به او به عنوان الگو نگاه می‌کنم، با چنین سخاوتی به کمک من آمد."

منابع آگاه به نشریه "پیج سیکس" گفتند خانم گرانده نیز به هوادارانی که درآمدشان را از دست داده‌اند کمک‌های نقدی می‌کند. خواننده آهنگ "متشکرم، بعدی" مبالغی از ۵۰۰ تا هزار دلار را با استفاده از برنامه محبوب انتقال وجه نقد، "وِنمو" به هواداران خود فرستاده است.

اقدام تحسین‌ برانگیز آنجلینا جولی

همچنین روز گذشته اعلام شد، آنجلینا جولی یک میلیون دلار برای تامین غذای دانش آموزان بی بضاعت آمریکا به بنیاد "هیچ کودکی گرسنه نماند" اهدا کرد. به دلیل شیوع ویروس کرونا بیش از یک میلیارد کودک خانه نشین شده‌اند و مدرسه نمی‌روند.

آنجلینا جولی این کمک مالی را برای کودکانی انجام داده که به دلیل بسته بودن مدارس دچار مشکل تعذیه می‌شوند. سهم قابل توجهی از دانش آموزان آمریکا٬ نهار مدرسه تنها غذایی است که در طول یک شبانه روز می‌خورند. حالا با تعطیل شدن مدارس در ایالات متحده٬ این کودکان در معرض فقر شدید غذایی قرار می‌گیرند.

آنجلینا جولی

به گزارش تسنیم، ستاره مشهور هالیوود این مبلغ را به سازمان "هیچ کودکی گرسنه نماند" کمک کرد .این سازمان قرار است وعده‌های غذایی را میان کودکانی پخش کند که مجبور هستند فعلا به دلیل شیوع ویروس کرونا در منزل بمانند.

جولی در این مورد گفت: تا این هفته حدود یک میلیارد دانش آموز در سرتاسر جهان بخاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند. بسیاری از این دانش آموزان به تغذیه ای که در ساعات حضور در مدرسه دریافت می‌کنند وابسته هستند. 

این هنرپیشه هالیوودی افزود: در آمریکا 22 میلیون دانش آموز به تغذیه مدرسه نیازمند هستند.

بنیاد "هیچ کودکی گرسنه نماند" در این مدت دو میلیون دلار را در اختیار 78 سازمان قرار داده تا به دانش آموزان گرسنه و آسیب پذیر در 30 ایالت آمریکا غذا برسانند.

آرنولد شوارتزنگر یک میلیون دلار٬ ریحانا پنج میلیون دلار٬ رایان رینولدز یک میلیون دلار و بلیک لیولی نیز با یک میلیون دلار٬ ازجمله سلبریتی هایی بوده اند که این روزها برای تامین غذای دانش آموزان گرسنه آمریکا کمک کرده‌اند.

کمک پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم

خاویر باردم و پنه لوپه کروز زوج سرشناس سینمای اسپانیا و هالیوود برای غلبه بر ویروس کرونا در این کشور وارد عمل شدند.

پنه لوپه کروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: پس از چندین روز جستجو برای دسترسی به تجهیرات پزشکی در این روزهای دشوار درنهایت توانستند به یک منبع دست یابند و ۱۰۰ هزار جفت دستکش و ۲۰ هزار ماسک جراحی را برای اهدا به بیمارستان‌های اسپانیا خریداری کرده‌اند. 

کمک‌ قابل توجه این زوج سینمایی به بیمارستان لاپاز در شهر مادرید اسپانیا ارسال شده است. 

به گزارش ایسنا، کروز همچنین اضافه کرد که امیدوار است او به همراه "خاویر باردم" در روزهای آینده نیز کمک‌های بیشتری را در جهت قدردانی قهرمانان مرد و زن ناشناس در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فراهم کنند. 

کمک قابل توجه زوج معروف سینما برای مقابله با کرونا/ عکس

خاویر باردم اولین بازیگر مرد برنده اسکار سینمای اسپانیاست که جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن، ونیز و انجمن بازیگران آمریکا را نیز در کارنامه دارد. او در سال ۲۰۰۸ برای فیلم "جایی برای پیرمردها نیست" برنده اسکار بازیگری شد.

"پنه لوپه کروز" نیز اولین بازیگر زن اسپانیایی است که در سال ۲۰۰۸ برای بازی در فیلم "ویکی کریستینا بارسلونا" ساخته "وودی آلن" برنده اسکار شد. این دو بازیگر سرشناس در سال ۲۰۱۸ در فیلم "همه می‌دانند" مقابل دوربین اصغر فرهادی رفتند.

آنجلینا جولی پنه لوپه کروز خاویر باردم آریانا گرانده تیلور سوئیفت
نظرات خوانندگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین