کد خبر: 49576 A

رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا زمان بازگشایی سالن‌های سینما و سالن‌های برگزاری کنسرت را اعلام کرد.

ایران آرت: به دستور رئیس جمهور سینماها و سالن‌های کنسرت از ابتدای تیر بازگشایی می‌شوند.

به گزارش تسنیم، امروز صبح در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران دستور بازگشایی سینماها و سالن‌های کنسرت را از ابتدای تیر صادر کرد.

رئیس جمهور در ضمن بیان کرد که سینماها و کنسرت‌ها به شرط حضور 50 درصد ظرفیت سالن‌ها و رعایت کامل پروتکل‌ها می‌توانند از ابتدای تیر ماه فعالیت خود را آغاز کنند.

​به گزارش ایران‌آرت، این در حالی است که صبح امروز محمد اللهیاری، مدیر کل دفتر موسیقی در گفتگویی بیان کرد دست‌اندرکاران موسیقی افقی را برای صنعت موسیقی در نیمه اول سال متصور نیستند.

مدیرکل دفتر موسیقی در گفتگو با ایرنا گفت: به هیچ عنوان تحت فشار نبوده و نیستیم و تن به فشارهای احتمالی نخواهیم داد. ذکر این موضوع شاید به رسیدن به پاسخ شما کمک کند که دست اندرکاران موسیقی افق روشنی را برای شش ماهه اول امسال برای صنعت موسیقی متصور نیستند. چون پیش بینی می‌کنند کنسرت‌ها در صورت بازگشایی با استقبال روبرو نمی‌شوند.

وی همچنین بیان کرد: ما در دستورالعمل بهداشتی که برای این موضوع تنظیم کردیم ضمن توجه به سه ضلع مثلث مربوط به این امر یعنی تهیه کنندگان و هنرمندان، سالن های اجراهای موسیقی و مردم، ۱۵ بند پیش‌بینی کردیم. از طرفی هم بین مجمع برگزار کنندگان موسیقی و سالن‌ها توافقی مبنی بر تخفیفاتی از سوی سالن‌ها صورت گرفت. برگزاری کنسرت‌ها با توجیه اقتصادی همراه باشند، اما ضلع سوم این مثلث یعنی مردم و اینکه ایا استقبال خواهند کرد یا خیر موضوعی است که تا کنون پاسخی برای آن پیدا نکردیم.

محمد اللهیاری درباره کنترل قیمت بلیت کنسرت‌ها پس از بازگشایی سالن‌ها بیان کرد: قرار شد سالن‌ها تخفیف بدهند اما همین سالن‌ها هم هزینه هایی از قبیل نیروی انسانی و هزینه های دیگری دارند. شاید برخی هنرمندان موسیقی با توجه به درآمدهای دوران قبل از کرونا بتوانند مدتی ولو یک سال تاب آورند. اما نوازندگان و صدابرداران از چنین پشتوانه مالی برخوردار نیستند و حتی اگر سالن‌ها مجبور به بازگشایی با نیمی از ظرفیت شده و برای اجراهای صحنه ای تخفیفاتی قایل شوند؛ قطعا با توجه به ضررهای مالی چند ماه گذشته ناچار به افزایش قیمت بلیت‌ها خواهیم بود؛ اما اینکه مردم این افزایش قیمت را در کنار پذیرش حضور در سالن‌ها بپذیرند موضوعی است که در حال حاضر پاسخ روشنی برای آن نداریم.

 

کنسرت سینما سالن کنسرت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین