کد خبر: 49653 A

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران می‌گوید کنسرت‌های آنلاین به استناد آمارهای فنی حدود 35 میلیون مخاطب داشته‌اند.

ایران آرت: محسن فتاحی سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که برگزاری کنسرت های آنلاین به چه شکلی صورت می گیرد و شما چه صرفه ای از این بابت دارید؟ توضیح داد: ما مانورمان در این بخش روی مسئولیت اجتماعی بود که در این باره حتی برخی گروه ها هم ریسک داشتند و برخی نوازندگان هم به دلیل کرونا در کنسرت آنلاین حاضر نمی شدند که نوازنده جایگزین برای آنها انتخاب می‌شد. البته ما دستمزدی هم به گروه ها پرداخت کردیم چون باید فضای کسالت بار منزل ماندن را تلطیف می کردیم. به همین دلیل هزینه‌ای که باید صرف ایجاد نشاط اجتماعی میدانی می شد، در این بخش صرف شد.

وی در گفتگو با فارس ادامه داد: چون از پول بودجه عمومی هزینه کردیم، به همین دلیل درست نبود که بخواهیم بلیط فروشی داشته باشیم و مغایر با سیاست عدالت توزیعی ای بود که پیشتر توضیح دادیم به همین دلیل کارها رایگان پخش شد و معتقدیم پس از این نیز در این فضا و در این ایام می بایست فعالیت های اینچنینی رایگان باشد. از طرف دیگر نگاهمان به گروه های هنری حمایتی نیز بود چون فرهنگ و هنر بیشترین لطمه را از کرونا خورد.

وی درباره میزان مخاطبان کنسرت های آنلاین نیز توضیح داد: کنسرت های آنلاین به استناد آمار فنی ارسال شده  حدود 30 تا 35 میلیون مخاطب داشتند. شما فرض کنید یک سالن مدام پر و خالی شده و در یک ساعت تعداد مراجعینی که آمده اند و رفته اند، جزو مخاطبان حساب کرده ایم و عددمان تجمیعی است. این به معنایی است که هرکس توانسته ورود موفقی به پلتفرم داشته باشد، جزو مخاطبان ما بوده است.

فتاحی همچنین در پاسخ به این پرسش که نمایشنامه خوانی در حوزه تئاتر حوزه تخصصی تری است که شاید بازگشت هزینه آن کمتر باشد، ورود شما به این حوزه چطور بود؟ عنوان داشت: ما تلاش کردیم که همه حوزه های هنر را تا جایی که می شود یکبار در معرض دید همگان قرار دهیم. اگر میخواستیم به سراغ تئاتر برویم، باید به سمت تله تئاتر می رفتیم و آن را سفارش می دادیم تا ساخته شود که باز هم امکانش نبود. به همین دلیل به سمت نمایشنامه خوانی رفتیم که هم وجه آن لاین بودن آن برقرار باشد و هم اینکه خیلی از گروه های تئاتری امکان اجرای صحنه ای نداشتند ولی امکان نمایشنامه خوانی داشتند.

 

کنسرت آنلاین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین