کد خبر: 49899 A

پزشک محمدرضا شجریان در آخرین روزهای فصل بهار خبری امیدوارکننده و مسرت‌بخش از حال خسرو آواز ایران اعلام کرد.

ایران آرت: "حال محمدرضا شجریان خوب است" خبری کوتاه، امیدوارکننده و مسرت بخش که از سوی دکترحسن عباسی، پزشک معالج استاد آواز ایران اعلام شد. در این روزگار پرتلاطم واسترس زا؛ روزهایی که کووید19 موج سوار هر رسانه خبری و فضاهای مجازی است و نگاه‌ها دل نگران از اعلام روزشمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته، این خبر نوید تازه‌ای برای علاقه‌مندان حوزه موسیقی است.

به گزارش روزنامه ایران، بهمن ماه 98 بود که استاد شجریان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری شد. درهمان ساعت‌ها و روزهای نخست عاشقان این هنرمند بزرگ در اطراف بیمارستان گرد هم آمدند و گره بر زلف یار زدند و با زمزمه آثار او، میثاقی دوباره با "سرای امید" تازه کردند...

نزدیک به 20 سال است محمدرضا شجریان به سرطان کلیه مبتلا است، بیماری که به گفته او سال‌ها از آشنایی و دوستی این میهمان ناخوانده می‌گذرد و در این مدت زمان حال ناخوش او را بدتر و بدتر می‌کند، تا آنجا که اواخر سال گذشته با تصمیم و دستور پزشک ایشان نزدیک به دوماه در بیمارستان بستری شد و سرانجام 5 فروردین ماه و با مساعد شدن شرایط قلبی و ریوی و همچنین نامناسب بودن فضاهای درمانی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا از بیمارستان مرخص و مابقی اقدامات درمانی شان در منزل انجام گرفت.

دکترحسن عباسی پزشک خانوادگی استاد محمد رضا شجریان در گفت‌و‌گو با ایران شرایط حال حاضر ایشان را مساعد اعلام کرد و گفت: حال استاد خوب است و نسبت به گذشته تغییری نکرده و ثابت بوده است.

اوافزود: تقریباً هر روز به منزل استاد می‌روم و ایشان را ملاقات می‌کنم و پیگیر مراحل درمانی شان هستم. خدا را شکر وضعیت جسمی شان بهتر شده است و به‌خاطر شرایط حال حاضر و همه گیر شدن ویروس کرونا در بیمارستان بستری نشدند و ترجیح ما این بود که مراقبت‌ها در منزل انجام بگیرد و همچنان تحت نظر هستند. اوایل سال شرایط تنفسی و ریوی آقای شجریان بسیار حاد بود اما بحمدالله این مشکل برطرف شده است.

 

محمدرضا شجریان استاد شجریان شجریان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین