کد خبر: 50015 A

بیانسه اعلام کرد درآمد حاصل از فروش این آهنگ صرف کمک به چندین کسب‌و‌کار و مشاغل کوچک متعلق به آمریکایی‌های آفریقایی تبار خواهد شد.

ایران آرت: بیانسه، خواننده مشهور آمریکایی، همزمان با روز جون‌تینت، یا "روز آزادی"، هوادارانش را با یک تک‌آهنگ جدید شگفت‌زده  کرد.

این ترانه که روز جمعه به بازار آمد، "رژه سیاهان" (Black Parade) نام دارد. این خواننده آمریکایی در پیامی در وبسایت خود نوشت که درآمد حاصل از فروش این آهنگ صرف کمک به چندین کسب‌و‌کار و مشاغل کوچک متعلق به آمریکایی‌های آفریقایی تبار خواهد شد.

بیانسه در این پیام نوشت: "جونتینت مبارک. سیاه بودن، کنش‌گری شما است. تعالی سیاه‌پوستان نوعی اعتراض است. شادی سیاه‌پوستان حق شما است."

جونتینت، یا روز ۱۹ ژوئن، روزی است که آخرین بردگان آفریقایی‌تبار آمریکا دریافتند که آزاد هستند. با وجود این که اعلامیه آزادی بردگان در سال ۱۸۶۲ به بردگان در جنوب امریکا آزادی داد، ولی این امر تا دو سال بعد از پایان جنگ داخلی امریکا اجرا نشد.

حتی پس از تسلیم شدن سربازان ایالات مؤتلفه آمریکا در آوریل ۱۸۶۵ این خبر به خیلی از بردگان در جنوب آمریکا نرسیده بود تا این که در ۱۹ ژوئن همان سال، سربازان اتحادیه شمالی خبر آزادی بردگان سیاه‌پوست آمریکا را به آخرین بردگان در شهر گلوستون ایالت تگزاس رساندند.

 

بیانسه خواننده زن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین