کد خبر: 50035 A

"جشن موسیقی" برنامه‌ای است که هر سال همزمان با آغاز تابستان در شهرهای مختلف فرانسه برگزار می‌شود.

ایران آرت: پلیس فرانسه یکشنبه شب در شهرهای پاریس و نانت با شرکت کنندگان در "جشن موسیقی" که هر سال همزمان با آغاز تابستان برگزار می شود درگیر شد.

به گزارش یورونیوز، پلیس برای نظارت بر رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی در محل کنسرت های خیابانی حضور داشت و درگیری های پراکنده ای نیز بین برخی شرکت کنندگان و ماموران پلیس روی داد. هر چند اکثر محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در فرانسه لغو شده اما رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی در تجمعات اجباری است.

ماموران پلیس در شهر نانت برای متفرق کردن گروهی از شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی این شهر به شلیک گاز اشک آور متوسل شد. همزمان با برگزاری "جشن موسیقی" در نانت گروهی از معترضان نیز نسبت به خشونت پلیس تظاهرات کردند. این تظاهرات در اولین سالگرد مرگ استیو مایا کانیسو، جوان ۲۴ ساله ای برگزار شد که سال گذشته پس از دخالت پلیس نانت برای متفرق کردن گروهی از جوانان ناپدید شده بود.

از سوی دیگر تعدادی از پزشکان و کارکنان بیمارستان‌های فرانسه از عدم رعایت مقررات فاصله گذاری اجتماعی در تجمعات "جشن موسیقی" و اعتراض های اخیر به نژادپرستی و خشونت پلیس انتقاد کرده‌اند.

هر چند شیوع بیماری همه گیر "کووید ۱۹" در فرانسه نسبت به ماه های مارس و آوریل (اسفند/فروردین/اردیبهشت) کاهش یافته است اما در روزهای گذشته برخی شاخص های همه گیری در برخی مناطق بار دیگر از افزایش شیوع ویروس جدید کرونا حمایت دارد.

 

فرانسه موسیقی جشن موسیقی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین