کد خبر: 50186 A

همخوانی‌های سینا سرلک با چهره‌هایی نظیر محمدرضا گلزار، مصطفی پاشایی و مهراد جم با برخی انتقادها مواجه شده است.

ایران آرت: تک‌‌ آهنگ "چرا ساکتی" اثر مشترک سینا سرلک و مهراد جم در دسترس مخاطبان قرار گرفت. ترانه‌‌سرا، تنظیم‌کننده و آهنگساز این اثر مهراد جم است و هادی حسینی تهیه‌کنندگی آن را به عهده داشته است.

​این قطعه در حالی منتشر شده که جمعی از کاربران در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها به سینا سرلک بابت همخوانی با مهراد جم انتقاد کرده‌اند. 

تسنیم در یادداشتی با تیتر "شلیک مشکوک سینا سرلک به سابقه و حیثیت هنری خود!" درباره سینا سرلک نوشت: 

"محمدرضا شجریان سال‌ها پیش در پاسخ به این پرسش که "پس از شما چه‌کسی می‌تواند پرچمدارِ آواز ایرانی باشد" نام دو خواننده را مطرح می‌کند که یکی همایون شجریان و دیگری سینا سرلک است.

یعنی به‌گمان استاد شجریان، این دو خواننده می‌توانند یا می‌توانستند پرچمدار آواز ایرانی باشند.

شاید باورکردنی نباشد، اما سینا سرلک همین دیروز ــ جمعه 6 تیر 1399 اثری مشترک با مهراد جم به‌نام «چرا ساکتی» منتشر کرده است، یعنی کسی که قرار بود امیدِ آوازِ ایرانی باشد، امروز کنار جوانی از موسیقی پاپ حاضر به خواندن شده است که کل سابقۀ هنری وی به یک سال هم نمی‌رسد.

بر مهراد جم نمی‌توان خُرده‌ای گرفت که بلکه بودن کنار سینا سرلک برایش افتخاری بزرگ است. او خواننده‌ای تازه‌کار است که با پشتیبانیِ تهیه‌کننده‌اش راه شهرت را می‌پیماید.

 اما ماجرای سینا سرلک متفاوت است، به‌راستی چرا خواننده‌ای با کیفیت و تواناییِ او این‌چنین به موسیقی‌های مصرفی و سطحی تن داده و می‌دهد؟

چند سالی است که سینا سرلک از مسیر موسیقی ایرانی جدا شده و به موسیقیِ پاپ روی آورده است، کسی که قرار بود یکی از ادامه‌دهندگان مسیر آواز ایرانی باشد، اکنون به‌نظر می‌رسد که وارد مسیر اشتباهی شده است."

photo_۲۰۲۰-۰۶-۲۶_۱۸-۴۲-۴۷

​تسنیم با اشاره به همخوانی سینا سرلک با خوانندگانی نظیر محسن چاوشی، محمدرضا گلزار و مصطفی پاشایی، درباره همکاری جدید او با مهراد جم نوشت: 

"همه این همکاری‌ها یک طرف، خواندن کنار مهراد جم یک طرف. مهراد جم چندی پیش در یک ویدیوی لایو با "آرون افشار" سوتی‌های عجیبی به‌بار آوردند. این دو خواننده در تعیینِ کوکِ ساز از واژه‌هایی استفاده کردند که گویا هنوز در موسیقی جهان کشف نشده‌اند... .

به‌نظر می‌رسد که تیم تهیه‌کنندۀ مهراد جم، با انتخاب سینا سرلک و قرار دادن او کنار این خواننده، در تلاشند بتوانند کمی از اشتباهات اخیر مهراد جم بکاهند.

اما آوردۀ این همکاری برای سینا سرلک، در واقع تیر خلاصی بود که به حیثیت هنریِ خودش شلیک کرد.

سرلک این همکاری را به جان خرید تا بلکه بیشتر و بیشتر دیده شود، حال باید منتظر ماند و دید که؛ آیا سرلک با این ریسک‌ها به هدفش که همانا سوپراستار شدن است، می‌رسد؟

آنچه احتمالش زیاد است این‌که؛ سرلک با این مسیری که در پیش گرفته، سقوطی آزاد به‌سمت موسیقی مبتذلی خواهد داشت که دیگر راهی برای بازگشتش وجود ندارد.

شاید یکی از مهمترین علل جدایی خوانندگانی مانند سینا سرلک از بدنۀ موسیقی ایرانی، عدم حمایت ارگان‌های فرهنگی و هنری و عدم حمایت صدا و سیما از این ژانر از موسیقی است.

این اتفاق‌ها زنگ خطری بزرگ برای موسیقی اصیل ایرانی است که باید دید؛ آیا این زنگ خطر شنیده می‌شود؟"


قطعه جدید سینا سرلک را در ادامه می‌توانید بشنوید و دانلود کنید.
 

8.65M :حجم فایل صوتی
00:03:42 :زمان فایل صوتیی
محمدرضا گلزار سریال شهرزاد سینا سرلک مهراد جم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین