کد خبر: 50275 A

قانون اخذ ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها پس از حدود یک سال سرانجام لغو شد.

ایران آرت: خانه موسیقی خبر داد، قانون اخذ ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت ها که سال گذشته موجب نگرانی هنرمندان و فعالان حوزه موسیقی شده بود با پیگیری های صنفی لغو شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، دو سال پیش در سکوت خبری قانون "اخذ ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها" به تصویب رسیده بود که بعد از اطلاع رسانی، موجب اعتراض و نگرانی شدید خانه موسیقی و همه هنرمندان و فعالان موسیقی شد.

متعاقب اعتراض رسمی خانه، اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان، ناشران و همه فعالان این حوزه در بیانیه ها و نامه نگاری های متعدد اعتراض خود را نسبت به این قانون اعلام کردند و مسئولان خانه موسیقی و نمایندگان اهالی موسیقی جلسات متعددی با مسئولان دولتی و مجلس شورای اسلامی برگزار کردند. در نتیجه با موافقت مسئولان وزارت ارشاد، بویژه همکاری بسیار خوب آقای اللهیاری مدیرکل دفتر موسیقی، سال گذشته، به منظور حمایت از هنرمندان و به حداقل رساندن آسیب های احتمالی اجرای این قانون در وهله نخست برای موسیقی های سنتی، کلاسیک و نواحی لغو شد.

به نقل از خانه موسیقی، خوشبختانه با پیگیری های مستمر و اقدامات انجام شده، بالاخره این قانون بطور کلی برای همه انواع موسیقی از بودجه سال جاری حذف گردید.

 

کنسرت قانون ده درصدی کنسرت ها
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین