کد خبر: 50774 A

این رمان داستان زندگی بتهوون را روایت می‌کند و در آن چند هنرمند مشهور در سطح جهانی از رویدادهای مهم زندگی این آهنگساز مطرح یاد خواهند کرد.

ایران آرت: یک شرکت آمریکایی به مناسبت دویست و پنجاهمین سالروز تولد "بتهوون" رمانی گرافیکی از مهمترین رویدادهای زندگی این آهنگساز مطرح آلمانی منتشر می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورترز، شرکت زد تو کامیکس (Z2 Comics) نوامبر امسال (آبان-آذر ۹۹) رمان گرافیکی سمفونی آخر: گلچینی از زندگی بتهوون (Final Symphony: A Beethoven Anthology) را روانه بازار می‌کند.

ایرنا نوشت، این رمان که در همکاری با گروه موسیقی یونیورسال تهیه شده، داستان زندگی لودویگ فان بتهوون را روایت می‌کند و در آن چند هنرمند مشهور در سطح جهانی از رویدادهای مهم زندگی این آهنگساز مطرح یاد خواهند کرد. این کتاب در کنار یکی از جامع‌ترین مجموعه آثار بتهوون یک ماه پیش از ۲۵۰ همین سالروز تولد وی، منتشر می‌شود.

جاش فرانکل ناشر کمپانی زد تو کامیکس در این‌باره می‌گوید: بتهوون آهنگساز برخی از مشهورترین آهنگ‌های تاریخ زمین است. البته که انتشار آثار هنرمندان معروف معاصر فوق‌العاده هیجان‌انگیز است اما این که این فرصت را داشته باشیم تا از زندگی یکی از هنرمندان افسانه‌ای تاریخ، کتاب مصور منتشر کنیم، مایه مباهات است. بیشترین تلاش خود را به کار بستیم تا با کنار هم قرار دادن آنچه از نظر ما خواندنش برای علاقمندان به موسیقی در هر سنی لازم بود، این فرصت را گرامی بشماریم.

ZkOn54dy2ClA

رمان گرافیکی سمفونی آخر: گلچینی از زندگی بتهوون به قلم براندن مونت‌کلر (Brandon Montclare) نوشته خواهد شد و طراحی روی جلد آن نیز طرحی از دیوید مک (David Mack) است. اسامی هنرمندانی که تصویرگری این رمان را برعهده خواهند داشت متعاقبا اعلام خواهد شد.

بتهوون موسیقی‌دان و آهنگساز شهیر آلمانی در قرن هیجده و نوزده میلادی بود که با وجود ناشنوایی آثار قابل توجهی را در زمینه موسیقی برجای گذاشت. وی در ۲۶ مارس ۱۸۲۷ در حالی که تنها ۵۶ سال سن داشت، در اثر نارسایی کبد درگذشت.

 

رمان بتهوون آهنگساز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین