کد خبر: 50875 A

خواننده قطعه "وطنم" درباره اجرای آنلاینش گفت: در این کنسرت قطعات مختلفی را که مردم دوست دارند برای‌شان اجرا می‌کنم و امیدوارم مردم با شنیدن این قطعات تا حدودی حال و احوال‌شان مساعد شود.

ایران آرت: سالار عقیلی قرار است روز جمعه سوم مردادماه کنسرتی را به صورت آنلاین برگزار کند. او در این کنسرت منتخبی از قطعات خاطره‌انگیز را خواهند خواند، هرچند هنوز نام این قطعات عنوان نشده است.

​در ادامه گفتگوی عقیلی با روزنامه وطن امروز را به بهانه اجرای پیش رو خواهید خواند:


سالار عقیلی این روزها در دوران سخت کرونا چه حال و هوایی دارد؟

مسلما بنده هم همانند همه مردم نازنین کشورم، روزهای سختی را سپری می‌کنم، به هر حال دوران سخت کرونا که به خانه‌نشینی و قرنطینه خانگی بسیاری از اهالی موسیقی انجامیده است، موضوع خوشایندی محسوب نمی‌شود اما به نظرم باید در هر شرایط بهترین بهره را براساس امکانات ببریم.

اگر اشتباه نکنم چیزی حدود 7 ماهی می‌شود که شما در تهران کنسرتی برگزار نکرده‌اید.

بله، تقریبا 7 ماه می‌شود که در تهران روی استیج نرفته‌ام که البته بخش عمده‌ای از آن به اوضاع کرونایی کشور مرتبط است.

از آنجا که شما از آن دست هنرمندانی هستید که همیشه ارتباط خوبی با مردم برقرار کرده‌اید، به طور حتم این 7 ماه خیلی به شما سخت گذشته است.

دقیقا همین‌طور است، البته هنرمندان واقعی بدون همراهی مردم کارشان سخت خواهد بود و چه بسا عزلت و خانه‌نشینی طولانی‌مدت بسیاری از هنرمندان را به لحاظ روحی پژمرده می‌کند، زیرا هنرمند به عشق مردمش نفس می‌کشد و آثار هنری را خلق می‌کند.

شما به همین دلایل در این مدت به ‌رغم خانه‌نشینی ارتباط خود با مردم را قطع نکرده‌اید.

بنده طی این مدت سعی کرده‌ام از طریق صفحه شخصی خود و با اجرای زنده چند قطعه آهنگ خاطره‌انگیز، ارتباطی بی‌واسطه با مردم داشته باشم، زیرا معتقدم در این روزهای نفسگیر کرونایی که شرایط سختی را سپری می‌کنیم، همدلی و وحدت مهم‌ترین نیاز جامعه است و کوچک‌ترین وظیفه هنرمند این است که در این روزها با تکیه بر هنرش در کنار مردمش باشد تا بتواند در افزایش روحیه مردم در این اوضاع نقش بسزایی ایفا کند.

درباره "کنسرت آنلاین" که آخر همین هفته در تالار وحدت برگزار می‌کنید، توضیح می‌دهید؟

در راستای همان دغدغه‌هایی که به اهمیت تزریق روحیه و امید به مردم در این شرایط کرونایی مرتبط می‌شود، تصمیم گرفتم جمعه همین هفته کنسرت آنلاینی را برگزار کنم تا برای میلیون‌ها ایرانی قطعات خاطره‌انگیزی را اجرا کنم. در این کنسرت، تا آنجا که زمان و شرایط فراهم باشد قطعات مختلفی را که مردم دوست دارند برای‌شان اجرا می‌کنم و امیدوارم مردم با شنیدن این قطعات تا حدودی حال و احوال‌شان مساعد شود و با روحیه بالا این روزهای سخت را پشت سر بگذارند.

با توجه به اینکه طی روزهای اخیر وضعیت شیوع کرونا خطرناک‌تر شده است، تصمیم‌گیری برای اینکه کنسرت آنلاین برگزار کنید سخت نبود؟

به جرأت می‌توان گفت مردم در شرایط سخت چشم امیدشان به هنرمندان سرزمین‌شان دوخته می‌شود، به همین دلیل به همراه عوامل برپایی این کنسرت تصمیم گرفتم در این شرایط خاص با رعایت همه نکات بهداشتی به عشق وطنم و با آرزوی سلامتی و شادی مردم روی صحنه بروم.

شما در ایام کرونا یک اثر مشترک هم منتشر کردید که این قطعه مورد توجه خیلی‌ها قرار گرفت.

قطعه "همدم" با همکاری پرویز پرستویی و فاضل جمشیدی عزیز در راستای پویش "مشاهنر" و برای همدلی و همراهی با مردمی که این روزها در قرنطینه خانگی به سر می‌برند، منتشر شد.

این اثر با شعری از علیرضا بهرامی، ملودی از فاضل جمشیدی و با تنظیم ارکستر محسن غلامی، از موسیقیدان‌های مقیم مازندران ساخته ‌شد. همچنین نوازندگانی همچون علیرضا احمدی، حسین رودگر، رویا باقرزاده و ارکستر زهی در تولید این قطعه همکاری داشته‌اند. درباره این اثر مشترک باید بگویم ابتدای این قطعه با شعرخوانی و دکلمه زیبا و تأثیرگذار جناب پرویز پرستویی همراه است که روی بیت‌هایی از اشعار مولانا، حکایت امید، صبر، وحدت و شادی را روایت می‌کند.

و سخن پایانی...

به هموطنان عزیزم می‌خواهم بگویم مطمئن باشید با رعایت نکات بهداشتی و حفظ همدلی از پس این روزهای کرونایی برخواهیم آمد و دوباره در کنار هم و به عشق ایران عزیزمان، "وطنم..." را در کنسرت‌ها همخوانی می‌کنیم. همچنین اجرای پیش رو را به طور ویژه و با تمام وجود به جهادگران کادر درمانی کشور تقدیم می‌کنم و برای همه هموطنانم آرزوی سلامتی می‌کنم.

 

سالار عقیلی کنسرت آنلاین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین