کد خبر: 51629 A

جان گریشام جدیدترین کتابش را با عنوان "زمانی برای بخشش" اکتبر امسال به بازار می‌فرستد.

ایران آرت: انتشارات هادلر اند استاتون اعلام کرده که جدیدترین رمان جان گریشام با عنوان "زمانی برای بخشش" که قرار است اکتبر منتشر شود، سومین کتابی خواهد بود که شخصیت وکیل جک بریگنس در مرکز آن قرار دارد.

این رمان جدید داستان بریگنس را تا مرکز یک دادگاه قتل دنبال می‌کند؛ ماجرایی که باعث می‌شود مردم یک شهر کوچک در میسیسیپی در برابر آن به دو دسته تقسیم بشوند.

به گزارش مهر، ناشر کتاب گفت این کتاب حول محور "تمام مکانیزم‌های دادگاه، تنش‌ها و هیجان‌های یک شهر کوچک و پیچش‌های داستانی که زیربنای آثار استاد ژانر تریلر قانونی شده‌اند" می‌چرخد.

الیور جانسون ناشر حقوق انتشار کتاب در بریتانیا و کشورهای مشترک‌المنافع را خریداری کرده است.

جانسون که در تمام طول مسیر حرفه‌ای کاری گریشام ویراستار آثار او در بریتانیا بوده، گفت: "این رمان برای من کتابی بسیار خاص است چون زمینه آن (کلنتون میسیسیپی) و قهرمان وکیل آن (جیک بریگنس) مانند کتاب دومی است که من آن را ۳۰ سال پیش از جان خریدم. آن کتاب رمان پرفروش مولتی‌میلیون دلاری "زمانی برای کشتن" بود که اقتباس سینمایی‌اش مسیر حرفه‌ای کاری متیو مک‌کانهی را کلید زد."

او اضافه کرد: "کتاب دوم جیک بریگنس یعنی "ردیف درخت‌های چنار" تا امروز موفق‌ترین کتابی است که ما از جان منتشر کرده‌ایم و بیش از یک میلیون نسخه فروخته است. کتاب "زمانی برای بخشش" هم یک درام دادگاهی خارق‌العاده است و مطمئنم هواداران او مانند من عاشقش خواهند شد."

خلاصه‌ای از داستان کتاب که توسط ناشر منتشر شده به این شرح است: معاون کلانتر استوارت کوفر مردی محافظت‌شده است. با وجود اینکه او خشم‌های مستی‌اش را قبلاً بارها سر شریک زندگی‌اش جوزی و فرزندانش خالی کرده، سکوت پلیس همیشه از او محافظت کرده است. اما یک شب او زیاده‌روی می‌کند و پیش از اینکه از هوش برود، آنقدر جوزی را کتک می‌زند که در حال مرگ روی زمین می‌افتد. پسر ۱۶ ساله او درو می‌داند که فقط یک شانس برای نجات دادن خانواده‌اش دارد. او اسلحه‌ای برمی‌دارد و قانون را در دستان خودش می‌گیرد…

در ادامه خلاصله داستان آمده: در شهر کلنتون میسیسیپی کسی منفورتر از قاتل یک پلیس نیست، اما وکیل این قاتل هم به همین عنوان نزدیک می‌شود. جک بریگنس این پرونده غیرممکن را نمی‌خواهد، اما او تنها کسی است که آنقدر تجربه دارد که بتواند از این پسر دفاع کند. در حالیکه دادگاه آغاز می‌شود، به نظر می‌رسد تنها یک نتیجه ممکن باشد: اتاق گاز برای درو. اما شهر کلنتون یک بار دیگر متوجه می‌شود که زمانی که بریگنس پرونده‌ای را قبول می‌کند، هر چیزی ممکن است.

این رمان روز سیزدهم اکتبر (۲۲ مهر) در نسخه‌های چاپی جلد سخت، کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی منتشر می‌شود.

 

جان گریشام نویسنده مشهور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین