کد خبر: 52166 A

محسن چاوشی که در ماه‌های اخیر تک‌آهنگ‌های متعددی را منتشر کرده است موفق به شکستن رکورد پرشنونده‌ترین خوانندگان ایرانی در اسپاتیفای شد.

ایران آرت: سجاد مالمیر: محسن چاوشی با ثبت رکورد ۱۴۶ هزار شنونده ماهانه در اسپاتیفای، نام خود را به‌عنوان پرشنونده‌ترین خواننده فارسی‌زبان در این رسانه بین‌المللی ثبت کرد. پیشتر این رکورد در اختیار محسن یگانه قرار داشت.

چاوشی شب گذشته خبر مربوط به شکسته شدن این رکورد را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. این خواننده در بخش استوری اینستاگرامش نوشت: هواداران محسن چاوشی رکورد اسپاتیفای را با ۱۵۰ هزار شنونده در میان خوانندگان داخلی شکستند.

بخش "بیشترین شنونده‌های ماهانه" از جذاب‌ترین بخش‌های اسپاتیفای است که بسیاری از هنرمندان و رسانه‌های جهان برای محبوبیت خواننده‌ها به آن استناد می‌کنند. آمارهای این بخش در کشورهای آمریکا و انگلستان، در کنار آمارهای فروش وبسایت بیلبورد، موثق‌ترین آمارها برای ارزشیابی خوانندگان و موزیسین‌های جهان است.

در حال حاضر در میان خوانندگان ایرانی، محسن چاوشی با بیش از ۱۴۶ هزار شنونده ماهانه در صدر قرار دارد و محسن یگانه با ۱۲۳ هزار شنونده او را تعقیب می‌کند. همچنین همایون شجریان با ۷۹ هزار شنونده، فرزاد فرزین با ۷۰ هزار شنونده، سیروان خسروی با ۶۳ هزار شنونده، محسن ابراهیم‌زاده با ۶۲ هزار شنونده، رضا صادقی با ۶۰ هزار شنونده، رضا بهرام با ۵۸ هزار شنونده، علیرضا قربانی با ۵۷ هزار شنونده، هوروش بند با ۵۵ هزار شنونده و بهنام بانی با ۵۳ هزار شنونده در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

Untitled

در میان خوانندگان ایرانی مقیم اروپا یا آمریکا، رکورد در اختیار آرش است که با حدود ۷۵۰ هزار شنونده ماهانه در صدر قرار دارد. البته در آمار شنونده‌های آرش باید به این نکته توجه داشت که وی با خوانندگان انگلیسی‌زبان متعددی همکاری داشته و آمار شنونده‌های آثار مشترک او نیز با سایر آثارش جمع بسته شده است. همچنین شادمهر عقیلی نیز ۱۰۲ هزار شنونده ماهانه دارد.

اما آمار شنونده آثار خوانندگان ایرانی با آمار شنونده مشهورترین خوانندگان جهان فرسنگ‌ها فاصله دارد. در تازه‌ترین فهرست منتشر شده در اسپاتیفای، بیلی آیلیش، خواننده جوان موسیقی پاپ که اوایل سال جاری میلادی هر چهار جایزه اصلی جوایز گرمی را از آن خود کرد، با بیش از ۴۷ میلیون شنونده ماهانه در صدر قرار گرفته است. کاردی بی، رپر مشهور و جنجالی نیز او را با آماری بسیار نزدیک تعقیب می‌کند

نفر سوم این فهرست، لیدی گاگا است که طی یک ماه گذشته ۴۶ میلیون شنونده داشته است. تیلور سوئیفت که اخیراً آلبوم جدیدی منتشر کرده نیز با ۴۵ میلیون شنونده در رتبه چهارم این فهرست قرار دارد. آمار شنونده‌های ماهانه خوانندگانی نظیر ریحانا، سلنا گومز، بیانسه و ادل نیز به ترتیب ۳۹، ۳۷، ۳۶ و ۲۲ میلیون شنونده است.

Untitled

اسپاتیفای، برترین سرویس پخش موسیقی در جهان است که ۱۴ سال پیش بنیان نهاده شد. این سامانه بر اساس تعداد پخش‌های هنرمندان، به نسبت تعداد کل آهنگ‌های پخش شده، بهره مالکانه پرداخت می‌کند. اسپاتیفای دسترسی به میلیون‌ها آهنگ در سبک‌های مختلف را فراهم ساخته و تقریباً اکثر خوانندگان مشهور دنیا در این سامانه صفحه رسمی و تأیید شده دارند. این سرویس پخش موسیقی هم اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

 

آرش همایون شجریان ریحانا بیانسه ادل فرزاد فرزین لیدی گاگا محسن یگانه شادمهر عقیلی محسن چاوشی سلنا گومز تیلور سوئیفت بیلی آیلیش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین