کد خبر: 52744 A

همچون سال‌های گذشته، بخش قابل توجهی از اسامی فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال قرار گرفتند را هنرمندان تشکیل می‌دهند. امسال نام یک نویسنده نیز در این فهرست قرار دارد.

 ایران آرت: اسامی ۱۰۰ نفر از تاثیرگذارترین چهره‌های جهان مجله تایم ساعاتی پیش در پنج بخش مختلف منتشر شد که در این بین ۱۷ نفر در بخش هنرمندان این فهرست قرار گرفتند.

مایکل بی جردن، جنیفر هادسون، تایلر پری، سلینا گومز و بونگ جون هو کارگردان برنده اسکار فیلم "انگل" از جمله افرادی هستند که در بخش هنرمندان فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۲۰ مجله تایم قرار دارند.

نکته جالب حضور ایبرام اکس کندی نویسنده آمریکایی در این فهرست است. این نویسنده در سال ۲۰۱۶ به عنوان برگزیده بخش غیرداستانی جایزه کتاب ملی آمریکا معرفی شد که در آن زمان به عنوان یک نویسنده ۳۴ساله رکورد جوان‌ترین نویسنده برنده این جایزه را شکست.

کندی نویسنده و مورخ ۳۸ ساله و خالق پنج کتاب از جمله کتاب پرفروش "چطور یک ضدنژادپرست‌ باشیم" و "مُهرخورده از همان ابتدا" است.ایسنا نوشت فهرست امسال این مجله در کنار چهره‌های مشهور سیاسی، هنری و اقتصادی، نام‌های کمترشناخته‌شده‌ای که به گفته این مجله برای نجات جان مردم تلاش کرده‌اند، آغازگر جنبشی بوده‌اند و یا در اصلاح جهان تاثیرگذار بوده‌اند را نیز شامل شده است.

برای مثال اسامی شماری از پزشکان، پرستاران و دانشمندان هم در این فهرست به چشم می‌خورد. فهرست امسال همچنین اسامی برخی از فعالان مبارز در جنبش‌های خواستار برابری، از جمله "آلیشیا گارزا"، "پاتریس کولورز" و "اوپال تومتی" بنیان‌گذاران جنبش "جان سیاه‌پوستان مهم است" را در برگرفته است.

۵۴ نفر از افراد فهرست امسال را زنان تشکیل داده‌اند که این رقم بیشترین آمار مربوط به زنان برگزیده در تاریخ اعلام این فهرست محسوب می‌شود.

سلنا گومز مایکل بی جردن جنیفر هادسون بونگ جون هو تایلر پری ایبرام اکس کندی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین