کد خبر: 53049 A

به گفته یکی از شاگردان استاد علی غلامرضایی آلماجوقی دوتارنواز، نیمی از بدن این هنرمند به دلیل سکته مغزی از کار افتاده است.

ایران آرت: علی غلامرضایی آلماجوقی‌ (دوتار نواز، مقام‌دان و مقام‌خوان) خطه شمال خراسان به دلیل سکته مغزی چند روزی در بیمارستان بستری بوده است.

مهدی اصلاح، شاگرد علی غلامرضایی آلمااجوقی‌، گفت: متاسفانه استاد غلامرضایی چند روزی در بیمارستان بستری بود و حال او را مرخص کرده‌اند و در منزل است.

اصلاح درباره وضعیت فعلی استاد غلامرضایی گفت: ایشان در حال حاضر به لحاظ جسمانی وضعیت خوبی ندارند و نیمی از بدنشان از کار افتاده است.

وی ادامه داد: البته استاد پیش‌تر نیز بیمار بود و حال مساعدی نداشت، اما حال سکته مغزی وضعیت بدتری را برای او رقم زده و اینکه بهبودی یابند یا خیر با خداست.

به گزارش ایلنا شاگرد استاد آلمااجوقی‌ درباره حمایت مسئولان استان خراسان رضوی از این هنرمند پیشکسوت طی روزهای گذشته گفت: رییس اداره ارشاد و رییس انجمن موسیقی به عیادت استاد آمده‌اند اما از کمک‌ها و حمایت‌های احتمالی صورت گرفته خبری ندارم.

علی غلامرضایی آلماجوقی‌زاده سال 1310 و ساکن روستای آلماجوق قوچان است، او از شاگردان حاج حسین یگانه بوده و در دوتارنوازی، آواز و روایت‌گری داستان‌ها، سبک و شیوه استادش را دنبال می‌کند.

 

نوازنده دوتار علی غلامرضایی آلماجوقی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین