کد خبر: 53150 A

سیامک عباسی نوشت: موسیقی‌مون هم مثل همه چیزمون به قهقرا رفت. پس رفت کردیم. این روزها از شنیدن آهنگ‌های تکراری، بی‌محتوا، بدون خلاقیت، مصرفی و بی‌آرمان خسته‌م.

ایران آرت: سیامک عباسی، خواننده موسیقی پاپ در سالروز تولد فریدون فروغی پستی را منتشر و از افت موسیقی پاپ در سال‌های اخیر انتقاد کرد.

به گزارش ایران‌آرت، خواننده ترانه "خوشبختیت آرزومه" از فرهاد، فریدون فروغی و دیگر خوانندگان مطرح دهه پنجاه یاد کرد و نوشت: "دلم می‌گیره وقتی آهنگ‌های امروز رو گوش می‌دم.

روزگاری بود که‌ موسیقی پاپ ایران ‌چندین شاخه‌ی متفاوت و ارزشمند داشت. کلی هنرمند خاص و متفاوت، که سبک و سیاق هرکدوم‌شون با بقیه فرق داشت و منحصر به فرد بود.

فرهاد، فرامرز اصلانی، داریوش، ابیِ اون‌موقع‌ها، فریدون فروغی، حبیب، شهیار قنبری و البته قمیشیِ اون موقع‌ها

نوجوانی و جوانی من با صدای اینا گذشت.

هم نوع موسیقی‌شون خاص بود (فضای ملودی‌ها و تنظیم‌هاشون بی‌نظیر و باشکوه بود) و هم متن و محتوای ترانه‌هاشون پرمفهوم‌ و نافذ. رنگ صداهاشون هم که فقط مختص خودشون بود.

هنر هر کدوم‌شون یه رنگ و بوی خاص داشت، ولی همه‌شون بی‌نظیر بودن و آهنگ‌هاشون زندگی ما رو تازه می‌کرد.

موسیقی‌مون هم مثل همه چیزمون به قهقرا رفت. پس رفت کردیم. این روزها از شنیدن آهنگ‌های تکراری، بی‌محتوا، بدون خلاقیت، مصرفی و بی‌آرمان خسته‌م. همه‌ی آهنگ‌ها شبیه هم شده، در واقع همه چیزمون شبیه هم شده. انگار ما در تمام لحظات زندگی‌مون در حال کپی کردن از همدیگه‌ایم، و درگیر شابلون روزگار.

دیروز نوزدهمین سالگرد پرواز "فریدون فروغی" بود. من هنوز و هر روز آهنگاشو گوش می‌دم، به خصوص اون آهنگ‌هایی که حاصل همکاری‌ با محمد شمس بود. آرزو می‌کنم روح لطیفش غرق در آرامش باشه.

راستش من ترجیح می‌دم به جای اینکه بخوام به ابتذالِ عادی و‌ بدیهی این روزها تن بدم، همچنان یه قدیمی باز خوشحال باشم"


25

 

ابی سیامک عباسی سیاوش قمیشی حبیب فرهاد فرامرز اصلانی فریدون داریوش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین