کد خبر: 53466 A

خاطره ای از ارسال هدیه آیت الله هاشمی رفسنجانی برای استاد محمد رضا شجریان بخوانید

ایران آرت: تابناک نوشته است: غلامعلی رجایی مشاور مرحوم آیت الله هاشمی با بیان اینکه زمانی که آقای شجریان بیمار شد، آیت‌الله هاشمی من را با یک کتاب و دو انگشتر و دست‌خطی به عیادت ایشان فرستاد.

او اقزود: البته نتوانستم با ایشان ملاقات کنم، چون در قرنطینه بودند، اما با خواهر آقای شجریان دیدار و هدیه‌ها را تقدیم کردم.

بعدتر که در مورد بازخورد این عیادت پرس‌وجو کردم، شنیدم ایشان بسیار خوشحال شده که آقای هاشمی به یادشان بوده است. دو انگشتر هم که نگین آن سنگ قبر امام حسین (ع) بود، به آقای شجریان و همسرشان هدیه کردیم و یک کتاب روزنوشت آیت‌الله هاشمی را که خودشان امضا کردند و نوشتند تقدیم به "هنرمند متعهد"

ایران آرت: این خبر متعلق به آذر ماه ۱۳۹۵ است و آن روزها گفته شده بود: هاشمی رفسنجانی در هامش یکی از کتاب‌های اهدایی خاطرات خود نوشتند که «استاد شجریان شخصیت هنری نامدار در کشور هستند که عاشقان زیادی دارند.»

البته همین خبر کوتاه همان چهار سال پیش توسط رسانه های موسوم به اصولگرا تحمل نشد و در پی انتشار آن هم به هاشمی رفسنجانی تاختند و هم به شجریان. آن نقدها می گفتند هاشمی در دوره ریاست جمهوری هیچ عنایتی به هنر نداشت و ناگهان به یاد استاد موسیقی افتاده است و در این میان از نقد به استاد شجریان هم غافل نماندند.

 

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی استاد شجریان استاد محمد رضا شجریان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین