کد خبر: 53488 A

این کنسرت به طور آزمایشی برگزار شد تا کارآمدی این روش برای استفاده در کنسرت‌های بعدی در میانه بحران کرونا مورد سنجش قرار گیرد.

ایران آرت: یک گروه موسیقی آمریکایی به نام The Flaming Lips کنسرتی با رعایت فاصله اجتماعی برگزار کرده است. در این کنسرت اعضای گروه موسیقی و هواداران‌شان در تمام مدت اجرا درون حباب‌هایی پلاستیکی قرار داشتند.

تصاویر منتشر شده از این کنسرت تماشاچیان را درون کره‌هایی بادی نشان می‌دهد. اینطور که گفته می‌شود این کنسرت به طور آزمایشی برگزار شد تا کارآمدی این روش برای استفاده در کنسرت‌های بعدی در میانه بحران کرونا مورد سنجش قرار گیرد. از تصاویر این کنسرت در موزیک ویدئوی جدید این گروه موسیقی هم استفاده خواهد شد.

این گروه موسیقی هفته گذشته کنسرت خود را برگزار کردند و وین کوین، خواننده اصلی گروه ویدئو و تصاویری از این اجرا در اینستاگرام خود منتشر کرد که حباب‌های پلاستیکی را قبل از باد شدن نشان می‌داد.

به گزارش روزیاتو کوین در مصاحبه ای با سی‌ان‌ان گفت: "فکر می کنم در مارس کسی تصور نمی کرد این وضعیت تا هشت ماه دیگر ادامه پیدا کند."

"به نظرم همه مان فکر می کردیم یک یا شاید دو ماه طول بکشد. ولی دیگر داریم به اوضاع مسلط می شویم."

کوین که از سال ۲۰۰۴ برای تجربه ی موج سواری روی جمعیت در کنسرت هایش از این حباب های پلاستیکی استفاده می کند، گفت: "در این حباب ها می توانید هر چقدر که دلتان می خواهد هیجان زده شوید، هر چقدر دلتان می خواهد جیغ بکشید ولی نفر کناری تان را آلوده نکنید، هر قدر هم که از خود بی خود و هیجان زده شده باشید."

"با وجود این حباب ها همیشه یک سد و مانع وجود دارد. هم بقیه حفظ می‌شوند هم خودتان. این خودش موفقیتی محسوب می شود."

"من دوست دارم هر کاری از دستم برمی آید انجام دهم. من فکر می کنم ما توانستیم این کار را انجام دهیم و این روش قطعاً بی خطر است."

یکی از طرفداران این گروه موسیقی که در کنسرت آن ها حضور داشته می گوید: "حباب ها آنقدر بزرگ بودند که اصلاً در آن ها احساس خفقان و تنگی نمی کردید. کمی غیر عادی به نظر می آمد یا انگار زیر آب بودید، اما نه آنقدر که ذهن تان را درگیر کند."

در ماه اوت ۲۵۰۰ نفر از علاقمندان موسیقی در انگلیس از ۵۰۰ جایگاه جداگانه و حصارکشی شده به تماشای کنسرت سم فندر، خواننده ی انگلیسی نشستند. این جایگاه های حصارکشی شده حداکثر ۵ نفر ظرفیت داشتند. این اجرا را اولین کنسرت دنیا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی می دانند.

کنسرت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین