کد خبر: 53641 A

هیلدور گودنادوتیر ایسلندی که با "جوکر" تاد فیلیپس و سریال "چرنوبیل" تمام جوایز معتبر دنیای سینما و موسیقی از جمله امی، گرمی، گلدن گلوب و اسکار را برده بود، در جوایز سالانه ساندترک ۲۰۲۰ بهترین آهنگساز سینما شناخته شد.

ایران آرت: آهنگسازان فیلم سینمایی "جوکر" و مجموعه تلویزیونی "وراثت" جوایز اصلی بیستمین دوره مراسم اهدای جوایز جهانی ساندترک را با خود به خانه بردند.

به نقل از اسکرین، هیلدور گودنادوتیر ایسلندی که با "جوکر" تاد فیلیپس و سریال "چرنوبیل" تمام جوایز معتبر دنیای سینما و موسیقی از جمله امی، گرمی، گلدن گلوب و اسکار را برده بود، در جوایز سالانه ساندترک ۲۰۲۰ بهترین آهنگساز سینما شناخته شد. نیکلاس بریتل هم با سریال تحسین‌شده و موفق "وراثت" از شبکه اچ‌بی‌او جایزه بهترین آهنگساز تلویزیونی را از آن خود کرد.

همشهری آنلاین نوشت جوایز جهانی ساندترک World Soundtrack Awards از سال ۲۰۰۱ بنیان نهاده شده و از معتبرترین جوایز تخصصی دنیای فیلم و سینما در حوزه موسیقی و حاشیه صوتی فیلم‌هاست. امسال درام زندگینامه‌ای "دو پاپ" به کارگردانی فرناندو میرلس هم از آثار برگزیده بود و توانست جایزه کشف سال را برای برایس دسنر به ارمغان آورد.

انیمیشن "کلاوس" به آهنگسازی آلفونسو آگیلار جایزه موسیقی برگزیده مردم را برد و جایزه یک عمر دستاورد به گابریل یارد، آهنگساز شهیر و نام‌آور لبنانی فرانسوی رسید. او با "بیمار انگلیسی" برنده اسکار شده است.

 

موسیقی فیلم موسیقی متن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین