کد خبر: 53702 A

مهیار علیزاده درباره آلبوم مشترکش با امید نعمتی گفت: این مجموعه ۷ قطعه باکلام و یک قطعه بی کلام دارد؛ بنابراین "ایستگاه" با ۸ قطعه منتشر می‌شود.

ایران آرت: مهیار علیزاده آهنگساز، این روز‌ها در تدارک آلبومی با عنوان "ایستگاه" است. مدت هاست که تولید این اثر آغاز شده و امید نعمتی به عنوان خواننده در آلبوم حضور دارد. نعمتی و علیزاده سال ۹۷ کنسرتی با عنوان "ایستگاه" را روی صحنه بردند و ایده تولید آلبوم "ایستگاه" هم از همان زمان شکل گرفت.

مهیار علیزاده درباره این آلبوم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: زمانی که کنسرت "ایستگاه" روی صحنه رفت، جرقه‌های تولید آلبومی با همین عنوان، زده شد. به این ترتیب از اواخر سال ۹۷ مراحل ابتدایی آلبوم را آغاز کردیم. در حال حاضر آلبوم "ایستگاه" در مرحله مسترینگ قرار دارد و کاوه عابدین پروسه‌ی مسترینگ این آلبوم را انجام می‌دهد.

وی درباره زمان انتشار اثر اظهار کرد: تمام قطعات آلبوم در استودیو صبا تولید، میکس و مسترینگ شده است. ناشر آلبومِ "ایستگاه"، نشر جوان و مجموعه نستله ایران حامی هنری این اثر است. اگر همه چیز خوب پیش برود آلبوم، شب یلدا منتشر می‌شود. این مجموعه ۷ قطعه باکلام و یک قطعه بی کلام دارد؛ بنابراین "ایستگاه" با ۸ قطعه منتشر می‌شود.

این آهنگساز درباره اشعار آلبوم بیان کرد: برای قطعات این آلبوم از اشعار شاعران مختلفی مثل بیدل، وحشی بافقی، اهورا ایمان، علیرضا کلیایی و چند شاعر دیگر استفاده شده است. کار در سبک موسیقی امروز جهان ساخته شده و فضای آلبوم گاهی به سمت موسیقی الکترونیک و گاهی به سمت موسیقی آکوستیک می‌رود. در هر دو بخش فضای آلترناتیو با چاشنی و رنگ موسیقی و آواز ایرانی ژانر غالب است.

آهنگساز آلبوم "حریق خزان" درباره تفاوت این آلبوم با دیگر آلبوم‌های خودش و امید نعمتی گفت: فضای این اثر با تمام کار‌هایی که امید نعمتی در قالب آلبوم‌های گروه پالت یا آلبوم‌های مستقل، عرضه کرده، متفاوت است. در "ایستگاه" نوع جدیدی از موسیقی و جنس جدیدی از صدای امید نعمتی را می‌شنویم. "ایستگاه" برای من هم تجربه جدیدی است که تا به حال سراغش نرفته بودم. نحوه نگارش و تنظیم و حتی میکس اثر با گذشته، به شکلی نو‌تر انجام شده است. حالا که قطعات آلبوم را می‌شنویم، هر دو راضی هستیم.

آهنگساز آلبوم "افسانه چشمهایت" در پایان اضافه کرد: تصورم این است که "ایستگاه" به درد روز جامعه ما نزدیک است. در انتخاب اشعار به حال و هوای امروز توجه ویژه‌ای داشتیم. آلبوم متاثر از جو مدرنیته دنیا و در عین حال دست و پا زدن برای عدم رهایی از سنت هاست.

در حدود دو سالی که مشغول تولید آلبوم بودیم، به ابعاد مختلف فرم و محتوای آن توجه ویژه‌ای داشتیم. سعی کردیم اثری را تولید کنیم که به زندگی امروز انسان و دغدغه‌های عجیبش نزدیک باشد.

گفتنی است مهیار علیزاده آلبومی به نام "هفت الف" را با صدای پارسا خائف آهنگسازی کرده که آن مجموعه نیز در حال انتشار است. پیش از این علیزاده به عنوان آهنگساز با همایون شجریان و علیرضا قربانی در آلبوم "افسانه چشمهایت" نیز همکاری کرده است.

 

مهیار علیزاده امید نعمتی ایستگاه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین