کد خبر: 53842 A

آوا مشکاتیان نوشت: استاد شجریان وصیتی مبنی بر اینکه کجا و چگونه به خاک سپرده شوند، ننوشته‌اند. بعضی از جملاتی که از وی نقل می‌شود شاید دلنشین باشد ولی لزوما سندیتی ندارند.

ایران آرت: آوا مشکاتیان، دختر پرویز مشکاتیان و افسانه شجریان و نوه استاد محمدرضا شجریان شایعات مبنی بر این‌که استاد شجریان در وصیتنامه‌اش قید کرده که در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شود را تکذیب کرد.

به گزارش ایران‌آرت، درست در روز درگذشت خسروی آواز ایران برخی رسانه‌ها نوشتند که استاد شجریان به وصیت خودش قرار است در توس و در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شود که به گفته نوه دختری وی همچین خبری صحت ندارد و انتخاب توس به‌عنوان محل خاکسپاری شجریان توسط اعضای خانواده این استاد آواز صورت گرفته است.

در متنی که آوا مشکاتیان در صفحه اینستاگرامش نوشته و مادرش افسانه نیز آن را بازنشر کرده آمده است: "متاسفانه در روزگاری که سوگوار عزیزمان محمدرضا شجریان هستیم هزاران مطلب پیرامون ایشان روایت می‌شود که بسیاری از آنها جعلی و نادرست است، از آن جمله ویدیٔویی است که به عنوان وصیتنامه ایشان ساخته‌اند، ممکن است بعضی از جملاتی که از قول ایشان گفته می‌شود دلنشین باشد اما لزوماً گفته ایشان نیست و سندیت ندارد، ایشان هرگز وصیتی مبنی بر اینکه کجا و چطور به خاک سپرده شوند، ننوشته‌اند."

121


پیشتر همایون شجریان با رد وجود فشارها برای خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان در مشهد گفته بود: هیچ فشاری در این زمینه نیست و انتخاب توس تصمیم خانواده بوده است.

وی تاکید کرد: وقتی صحبت شد که شان ایشان به‌عنوان یک شخصیت ملی کجاست، من و خانواده به گزینه آرامگاه فردوسی رسیدیم و این تصمیم خانواده است. می‌خواستیم ایشان در جایی باشند که در شان خودشان و مردم ایران باشد.

همایون شجریان عنوان کرد: اگر به سلیقه شخص من بود می‌خواستم پدر در باغ هشتگرد خاکسپاری شود.

استاد محمدرضا شجریان عصر روز پنجشنبه ۱۷ مهر در بیمارستان جم درگذشت.

محمدرضا شجریان آوا مشکاتیان افسانه شجریان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین