ایران آرت: نماهنگ سمفونی "شهرزاد" با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان "سرزمین مادری" برای ادای احترام و پاسداشت فداکاری‌های کادر درمان در مبارزه با کرونا بشر منتشر شد.

این موزیک ویدیو شامل سوئیت شماره ۶ (اجرای ارکسترال) و سوئیت شماره ۹ (اجرای دوئت) از سمفونی شهرزاد است که توسط ارکستر سمفونیک بانوان "سرزمین مادری" به رهبری نزهت امیری و با هنرمندی ۳۰ نوازنده بانوی ایرانی، در محوطه باز بنیاد رودکی به سفارش و تهیه کنندگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، اجرا و منتشر شد.

این اثر پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه در شرایط سخت و پر از ریسک کرونایی و پشت سرگذاشتن مراحل عدیده‌ انجام یک پروژه‌ی فرهنگی-هنری، در مهرماه ۱۳۹۹ به سرانجام رسیده است.

نزهت امیری که تنها رهبر ارکستر زن فعال ایرانی است درباره این اجرا می‌گوید: ارکستر سرزمین مادری، در شرایط دشوار کرونایی، با انتخاب سوئیت‌هایی از باله شهرزاد، همراهی و هم‌صدایی جمعی از دختران و بانوان هنرمند را با ایثارگران عرصه درمان، به نمایش گذاشت؛ با این امید که مرهمی بر دردِ خستگی کادرِ بهداشت و درمان گذارده و پیام‌آور صلح و دوستی باشد.

 

 

هدیه نزهت امیری و ۳۰ نوازنده زن به کادر درمان/ فیلم

ارکستر سمفونیک بانوان "سرزمین مادری" به رهبری نزهت امیری و با هنرمندی ۳۰ نوازنده بانوی ایرانی اثری را به کادر درمان تقدیم کرد.

ارسال نظر
نظرات خوانندگان
 • رفایی
  پاسخ

  با سلام پیرو تماس تلفنی خواستار اصلاح خبر و درج خبر صحیح و اطلاع رسانی درست رو از آن رسانه خواستارم چون این اجرا حاصل زحمات یک ارکستر با حمایت تهیه کننده و دیگر افراد اجرایی هست که به کادر درمان اهدا شده است متن کامل ارسال شد


  با سلام و احترام
  خبر نشر موزیک ویدیو سمفونی شهرزاد با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان سرزمین مادری و ادای احترام به کادر درمان جهت انتشار از طریق آن رسانه وزین حضورتان ارسال می شود.

  با سپاس فراوان ازهمراهی همیشگی شما

  ______________________________________________________________________
  با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان «سرزمین مادری»
  سمفونی «شهرزاد» تماشایی شد/ ادای احترام به کادر درمان

  موزیک ویدئوی سمفونی «شهرزاد» با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان «سرزمین مادری» و ادای احترام و به پاس فداکاری‌های کادر درمان در مبارزه با کرونا و در حمایت از صلح، دوستی و سلامت نسل بشر منتشر شد.
  این موزیک ویدیو شامل سوئیت شماره 6 (اجرای ارکسترال) و سوئیت شماره 9 (اجرای دوئت) از سمفونی شهرزاد به آهنگسازی امین الله آندره حسین است که توسط ارکستر سمفونیک بانوان «سرزمین مادری» به رهبری نزهت امیری و با هنرمندی 30 نوازنده بانوی ایرانی، در محوطه باز بنیاد رودکی به سفارش و تهیه کنندگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، اجرا و منتشر شد.
  نسرین عنایت مهر مجری طرح با اعلام این خبر بیان کرد: این کار پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه در شرایط سخت و پر از ریسک کرونایی و پشت سرگذاشتن مراحل عدیده‌ی انجام یک پروژه‌ی فرهنگی-هنری، در مهرماه 1399 به سرانجام رسید.
  وی که مدیریت کل پروژه و تمام امورات اجرایی ارکستر را از تیر ماه 1398 به طور خودجوش و با رویکرد ارتقاء جایگاه بانوان هنرمند ایرانی برعهده گرفته بوده، افزود: این اتفاق در پی آنست که قرار بود نتیجه‌ی تلاش‌ها پس از 9 ماه (از طرح و برنامه‌ریزی و تبیین استراتژی گرفته تا جذب نوازنده و رایزنی‌های متعدد برای جذب حامی و مراحل قانونی کار و صدور مجوز و ...) با حضور حدود 50 نوازنده با اجرای کامل سمفونی شهرزاد در تالار وحدت مورخ 21 اسفند 1398 به بار بنشیند، که به علت اپیدمی کووید 19 لغو شد. سپس، اوایل تابستان 1399 در شرایطی که هیچ حامی حقیقی یا حقوقی پیدا نمی‌شد، از طرف معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، پیشنهاد و جرقه تولد و ساخت یک موزیک ویدیو را به پاس فداکاری‌های کادر درمان کرونا و در جهت امیدبخشی در شرایط کرونایی حاکم بر خانواده ها، دریافت کردیم. لذا، با انگیزه‌ای دوباره و همچنین با برآوردها و چیدمان طرحی جدید، اقدامات را مجددا آغاز و نتیجه نهایی پس از چندین ماه تلاش، آماده و منتشر شد.
  عنایت مهر با اشاره به اینکه بدیهی‌ست این موزیک ویدیو از معایب و نواقصی رنج می‌برد، بیان کرد: ترجیح می‌دهیم ذکر ریشه‌های آن را به سکوت و حافظه اندرونی این تولید بسپاریم و با شکر و سپاس، دل خوش بداریم به دل دریایی کادر درمان کرونا که این پاس داشت را از طرف تمامی افراد گروه، پذیرا باشند.
  وی همچنین گفت: از بنیاد فرهنگی-هنری رودکی و دفتر امور موسیقی و افرادی که در روند تولید موزیک ویدیو سمفونی شهرزاد، با ما همکاری‌های شایسته‌ای داشتند، کمال تشکر و قدردانی را داریم.
  عنایت مهر در پایان از همراهی و حضور نوازندگان هنرمندی که علاوه بر جوانب مالی، با دیدگاه ارزش آفرینی به این کار ملحق شدند و همچنین از کارگردان اثر و صبوری و انرژی مضاعف تدوین گر، تشکر و قدردانی کرد.


  انتهای پیام/