کد خبر: 54744 A

علیرضا قربانی در اثر مشترکی که به دو زبان فارسی و ترکی اجرا می‌شود با عالیم قاسم‌اف مطرح‌ترین خواننده آذربایجان هم‌صدا می‌شود.

ایران آرت: تک‌آهنگ مشترک "عالیم قاسم‌اف" و "علیرضا قربانی" به زودی منتشر خواهد شد. به گزارش ایران آرت، این دو خواننده سرشناس جمهوری آذربایجان و ایران برای اولین‌بار در اثری مشترک با موسیقی "حسام ناصری" و "ماهان میرعرب" کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و حاصل همکاری آنها آهنگی به دو زبان آذری و فارسی است. همچنین در تولید این آهنگ جمعی از نوازندگان سرشناس ایرانی و خارجی همکاری کرده‌اند.

با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس "کرونا" در جهان، هرکدام از این هنرمندان بخش‌های مربوط به نوازندگی که دارند را در کشور خود ضبط کرده‌اند. طی روزهای آینده حسام ناصری در مصاحبه‌ای به تشریح جزئیات این آهنگ و اعلام زمان دقیق انتشار خواهد پرداخت. 

عالیم قاسم‌اف مطرح‌ترین خواننده جمهوری آذربایجان است که در سال 1999 موفق به کسب جایزه IMC از یونسکو شد. جایزه‌ای که به نوبل موسیقی شهرت دارد و به پاس فعالیت‌های مستمر عالیم قاسم‌اف در راستای معرفی موسیقی مقامی آذربایجان به او اهدا شد.

این خواننده مطرح طی سال‌های گذشته همکاری‌های گوناگونی با هنرمندان موسیقی دنیا داشته است. در نقطه مقابل هم علیرضا قربانی یکی از معدود خوانندگان موسیقی ایرانی است که تا کنون در چند پروژه مختلف بین‌المللی حضور داشته است.

 

 

علیرضا قربانی عالیم قاسم اف
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین