کد خبر: 55041 A

محمد موسوی (نوازنده پیشکسوت نی) می‌گوید: ۲۵۰ نوار ضبط شده با همراهی آقای شجریان دارم که هنوز منتشر نشده‌اند و با رضایت من منتشر خواهند شد.

ایران آرت: محمد موسوی (نوازنده نی) از انتشار آثار منتشر نشده محمدرضا شجریان خبر داد. 

 موسوی در گفتگوی تصویری درباره همکاری‌هایش با شجریان گفت: بعد از آلبوم "نوا، مرکب‌خوانی" اختلافی بین من و شجریان رخ داد و دیگر باهم برنامه‌ای اجرا نکردیم. البته در برخی محفل‌ها و بر سر مزار استادان بزرگ اجراهایی داشتیم اما قهری در میان نبود. 

او گفت: همه آلبوم "نوا، مرکب‌خوانی" را که در دسترس است، دوست دارند اما نوارهایی هست که اگر بیرون بیاید خواهید دید که "نوا و مرکب‌خوانی" در مقابل آن‌ها بسیار ضعیف است. من به اتفاق شجریان نوارهای بهتری را ضبط کرده‌ایم. 

موسوی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش گفت: ۲۵۰ نوار ضبط شده با همراهی آقای شجریان دارم که هنوز منتشر نشده‌اند و حال نیز نمی‌خواهم این موضوع را باز کنم، اما با آقای شجریان به جز برنامه‌های "گلها"، ۲۵۰ برنامه خصوصی ضبط کرده‌ایم و دلم می‌خواهد آن نوارها در آینده بیرون بیایند، اما با برنامه‌ای که من آن را تنظیم می‌کنم زیرا من نیز باید راضی باشم. 

به گزارش ایلنا محمد موسوی نوازنده نی است و در گروه استادان موسیقی ایران به سرپرستی فرامرز پایور عضویت داشته و در آثاری مانند "نوا و مرکب‌خوانی" و "سر عشق" با زنده‌یاد محمدرضا شجریان همکاری داشته است. 

محمد موسوی در دهه ۱۳۶۰، همکاری‌های متعددی با پرویز مشکاتیان و محمدرضا شجریان داشت که حاصل آن ضبط‌هایی خصوصی است که برخی از این آثار به انتشار رسیده است. او در دهه ۱۳۷۰ نیز با آواز شهرام ناظری و گروه استادان موسیقی ایران٬ آثاری را به اجرا و ضبط رساند.

 

 

محمدرضا شجریان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین