کد خبر: 55106 A

در این اثر تمامِ آنچه رخ می‌دهد، نشان از "حسین علیزاده" بودن دارد و در لحظاتی انگار رامبرانت تریو با او هموطن شده‌اند.

ایران آرت: نیما جوان در اعتماد نوشت: شب از من عبور می‌کند، برایم چراغ بیاور، تنها یک چراغ کافی است برای دیدنِ ایوان؛ ایوانی که از آن خانه تو پیدا بود، مادرت فرش می‌بافت و پدرت تار می‌زد، شب از کجای چشمانت سر رفت در زندگی‌مان، سیاه شد روزگار، اما چراغ از دستِ تو نمی‌افتد، برایم چراغ بیاور، دیگر توانِ شب نیست، چراغِ چشمانت نفت می‌خواهد یا خونِ عاشق؟

برایم چراغ بیاور...

برای "هم سان و هم سکوت"

اول خبر دهیم که اثرِ تازه "حسین علیزاده" بی‌هیچ پیشوند و پسوند، منتشر شد. نامی که نه نیازی به نشانِ استاد دارد و نه هیچ صفتِ دیگری، تنها همین نام، نه تنها هویتِ او را می‌سازد که هویتِ سرزمینی را.

بایسته آن است که شهر را به مناسبتِ هر زخمه که بر ساز می‌زنید با نورهای رنگی و روشن ریسه کشیم که شما مبارک‌ترین هستِ یک سرزمین هستید که این کار را هم خود می‌کنید و با هر نغمه و هر مضراب، ریسه در دل می‌کشید و جان‌مان روشن می‌شود.

از اثرِ شما نوشتن آیا در این سطرها ممکن است که شروعِ نوشتن، مقدمه می‌خواهد و مقدمه شما خود کتاب‌هاست و سطرهای بی‌شمار تا کی به متن برسیم... هر اثرِ شما رازی است که فاش می‌کنید، رازی است نو.

2_203

"هم سان و هم سکوت" با جهان، هم نغمه با دوران، چه خوش است همنشینی شما با رامبرانت تریو، با هر که می‌نشینید، عشق می‌ریزد از پنجه‌های شهد و شکر ریزتان، بوسه بر دستان‌تان، شنیدنِ شما بر بستری از رنگ، بستری که این‌بار با فورته پیانو و هارمونیوم، ویولونه و سازهای کوبه‌ای، جادوی "شور‌انگیزِ" شما را همراه می‌شود.

سمن بویان غبارِ غم چو بنشینند، بنشانند

درآمد و سماع و کرشمه، مقدمه نیشابورک و نیشابورک، سرمست و رامبرانتی‌نژاد و در آخر نهفت و ترکمن، حاصل غبارِ غم نشاندنِ این همنشینی است.

در این اثر تمامِ آنچه رخ می‌دهد، نشان از شما دارد، نشان از "حسین علیزاده" بودن، درس است شنیدنِ شما، تلفیقِ روح اتفاق افتاده است در اثرِ شما، لحظاتی انگار رامبرانت تریو با شما هموطن شده‌اند، یک دست است که می‌نوازد انگار، همه آنچه در پشتِ صحنه اتفاق می‌افتد، پشتِ صحنه و پیش تولیدِ کار، حتی خنده‌ها، سکوت‌ها، شوخی‌های شما که به لطافتِ باران است، همه و همه را روی صحنه حس می‌کنیم، "هم‌سان و هم سکوت" اثری است که خوب معلوم است پشتِ صحنه درخشانی داشته است.

جنابِ "حسین علیزاده" سایه‌تان مستدام.

همراهان عزیز، "هم‌سان و هم سکوت" را بشنوید، با صدای بلند، خیلی بلند.

این اثر از سوی نشرِ "تار و پود" همراه و همزمان با انتشارِ این اثر در اروپا از سوی نشرِ "Just Listen records" در ایران روی فروشگاه اینترنتی لورکا استور منتشر شده است.

با تهیه نسخه‌های اصل، از نشرِ آثارِ خوب حمایت کنید.

 

حسین علیزاده رامبرانت تریو نوازنده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین