کد خبر: 55674 A

همیشه اخبار درباره خانواده کارداشیان ها و جنرها وجود دارد. اما کانیه وست رپر مشهور امریکایی همیشه توجه بیشتری را به خودش جلب می کند.

ایران آرت: هستی امیری : همیشه اخبار درباره خانواده کارداشیان ها و جنرها وجود دارد. اما کانیه وست رپر مشهور امریکایی همیشه توجه بیشتری را به خودش جلب می کند. از متن های موسیقی اش، رفتار های متفاوتش در مراسم های موسیقی، علاقه شدیدش به عیسی مسیح که حتی یک آلبوم به نام "عیسی مسیح پادشاه است" در سال 2019 که نهمین البوم استودیویی او است منتشر کرده، همچنین هیچکس نمی تواند تلاش او برای رییس جمهور آمریکا شدن را فراموش کند. این روز ها اخبار طلاق او و کیم کارداشیان خبرساز شده است! به نظر می رسد که کانیه وست دوست دارد که همیشه نظر مطبوعات را به خود جلب کند.

نه کانیه وست و نه کیم کارداشیان و هیچکدام از نزدیکان آنها درباره ی این موضوع حرفی نزدند که علاقه ی مردم نسبت به حرکات بعدی آنها را بیشتر می کند.

طرفداران موسیقی مخصوصا طرفداران موسیقی هیپ هاپ و رپ وقتی یک لیست موسیقی می خواهند انتخاب کنند تلاش می کنند که حتما نام کانیه وست هم در آن لیست دیده شود. چه زمان هایی که او درباره ی شهرت و ثروتش می خواند، و چه زمانی که درباره ی اعتقادات جدید و نزدیکی به خداوند می خواند. 

تنوع و سبک خاص کانیه وست چیزیست که بیشتر مردم به آن علاقه نشان می دهند. حالا با اتفاق طلاق او حدس هایی وجود دارد که البوم بعدی او درباره ی آن خانواده پرآوازه آمریکایی و مخصوصا همسرش باشد، البته هنوز چیزی از این اخبار نگذشته که هرکسی تئوری های خود درباره ی این مسئله را اعلام می کند اما هیجان بیش از حد مردم براش شنیدن همچون آلبومی را نمی توان نادیده گرفت.

کانیه وست و کیم کارداشیان

موضوع جالبی که نظر من را جلب کرده تفاوت رفتار مردم بین احتمال یک البوم درباره ی یک عشق شکست خورده توسط یک مرد و یک زن است. خواننده های مرد زیادی درباره ی احساسات خود می نویسند و می خوانند ، مانند اد شیران ((Ed Sheeran، برونو مارس (Bruno Mars)، هری استایلز(Harry Styles) و خیلی های دیگر و القابی که به آنها داده می شود "قهرمان"، "شجاع"، "روراست"، "قوی"، "مرد واقعی" و انواع القاب تعریفی دیگر است. همچنین ذوق و شوقی که نسبت به پخش شدن آهنگ های احساسی این مردها وجود دارد غیرقابل باور است. اما درباره هنرمندان زن چه؟ کاملا برعکس است! 

زمانی که یک زن درباره یک اتفاقی که در زندگی خودش و برای شخص او می افتد می نویسد و می خواند، مردم احساس خطر می کنند. القابی که به آنها داده می شود، شجاع ، قوی، روراست نیست. پرسروصدا، دراماتیک، بیش از حد احساساتی است و از آنها خواسته می شود که فقط با احساسات خود کنار بیایند و نیازی نیست تمام دنیا در این باره بشنوند.

کلمات نوشته شده و نویسندگی و خلاقیت همیشه باعث احساس خطر برای برخی از افراد می شود. شاید چون درباره ی خود آن اشخاص مثبت نوشته نشده است و شاید برای اینکه از این واقعیت که یک نوع دید جدید را باید قبول کنند می ترسند. دقیقا واضح نیست. اما تفاوت دیدگاه جامعه به هنرمندان مرد و زن کاملا واضح است.

یک متن آهنگ را به یک نفر بدید بخواند. بدون اینکه بگویید نویسنده آن متن کیست. سپس نظرش را بپرسید. و بعد از احزار نظرش به او بگویید که نویسنده آن متن احساسی یک مرد است. تعجب می کند ولی چیزی از استقبال او کم نمی شود. حال بگویید یک زن بوده. آیا همان واکنش را دارد؟ قاعدتا خیر و فکر می کند که کمی در نشان دادن احساسات زیاده روی شده بود. 

البته این روز ها نمی تواند همینگونه باقی بماند. بالاخره یک روزی والدین فرزندان یاد می دهند که به همان اندازه ای یک مرد می تواند شجاع باشد یک زن هم می تواند. بروز احساسات یکی از نیازات عادی یک انسان است. بدون در نظر گرفتن جنسیت او و هیچ چیزی به اسم "زیاده روی احساسی" وجود ندارد. آن سیاست است که احساسات باید درشان کنترل شود. نه هنر. در دنیای هنر هرچقدر احساسات بیشتر باشد، نتیجه بهتری می دهد. این قدرت موسیقی است. 

حال که احساسات کانیه وست و کیم کارداشیان جریحه دار شده. کیم کارداشیان یک وکیل حرفه ای که سابقه موفقی در پرونده های طلاق های هالیوودی دارد به نام لارا واسر (Laura Wasser) استخدام کرده که در این طلاق تقریبا ۲ میلیارد دلاری کمکش کند. واکنش کانیه وست چه خواهد بود؟

کیم کارداشیان کانیه وست
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین