کد خبر: 56387 A

همه چیز برای خانواده کلهر خوب پیش می‌رفت تا اینکه به دلیل اجرای فرمان منع سفر مسلمانان به آمریکا، خانم سلطان‌آبادی چند بار در همراهی کردن با همسرش به مشکل خورد.

ایران آرت: شبکه رادیو عمومی ملی آمریکا NPR در گزارشی مفصل به زندگی و فعالیت‌های حرفه‌ای استاد کیهان کلهر پرداخته و در بخش‌های از آن به دشواری‌های حضور او و همسرش زهره سلطان‌آبادی پس از اجرای فرمان رئیس جمهوری پیشین آمریکا در جلوگیری از سفر شهروندان چند کشور مسلمان پرداخته است؛ موضوعی که باعث می‌شود کلهر به دلیل مشکلی که برای ورود خانم سلطان‌آبادی به خاک آمریکا به وجود آمده، تصمیم بگیرد به ایران بازگردد.

بر اساس آنچه در گزارش NPR آمده، کلهر بیش از ۳۰ سال بین ایران و آمریکا در رفت و آمده بوده و در بسیاری از این سفرها همسرش را هم همراه خود برده است. آنها برای اینکه دغدغه اقامت در آمریکا نداشته باشند، عمارتی در کالیفرنیا خریدند تا استاد موسیقی ایرانی علاوه بر نواختن ساز کمانچه، به پرورش اسب‌هایش هم برسد؛ یک سرگرمی همیشگی و خانوادگی برای استاد کلهر که از دوران کودکی و زیستن در دامان طبیعت برای او یادگار مانده است.

کیهان کلهر

همشهری آنلاین به نقل از NPR نوشت همه چیز برای خانواده کلهر خوب پیش می‌رفت تا اینکه به دلیل اجرای فرمان منع سفر مسلمانان به آمریکا، خانم سلطان‌آبادی چند بار در همراهی کردن با همسرش به مشکل خورد. حتی آمدن جو بایدن و لغو شدن فرمان اجرایی دانلد ترامپ هم چندان در حل شدن زودهنگام این مشکل موثر نبود و حالا کلهر می‌گوید: "خانه ما در کالیفرنیا خالی مانده است و زهره در دو سال گذشته نتوانسته به اینجا بیاید. منتظریم ببینیم شرایط عوض می‌شود یا نه."

کیهان کلهر

حتی در روزهای گذشته او ایمیلی عجیب دریافت کرد که از باطل شد گرین کارت آمریکایش خبر می‌داد؛ هشداری که البته به نظر می‌رسد فعلا چندان جدی نیست. با این حال، کیهان و زهره برای اینکه از هم دور نباشند، تصمیم گرفته‌اند به جایی بازگردند که زندگی مشترک خود را از آنجا آغاز کردند؛ تهران.

کیهان کلهر

 

 

کیهان کلهر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین