کد خبر: 57467 A

در این مستند دوستان و خانواده ایمی واینهاوس به بیان برخی ناگفته‌ها می‌پردازند و تصاویری نادیده نیز از این خواننده منتشر خواهد شد.

ایران آرت: به مناسبت دهمین سالگرد مرگ ایمی واینهاوس، قرار است در تابستان پیش رو یک فیلم مستند جدید درباره او منتشر شود.

مستند بی‌بی‌سی۲ تحت عنوان "ایمی واینهاوس: ۱۰ سال بعد" زندگی و دوران حرفه‌ای این هنرمند را بررسی می‌کند که در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۱ در سن ۲۷ سالگی درگذشت.

همه آنچه درباره این مستند می‌دانیم اینجا بیان شده است؛ از زمان پخش تا سازندگان و دست‌اندرکارانش.

"ایمی واینهاوس: ۱۰ سال بعد"‌ کی پخش می‌شود؟

به نقل از ایندیپندنت این برنامه قرار است به مناسبت دهمین سالروز مرگ واینهاوس، در ماه ژوئیه از کانال دو بی‌بی‌سی پخش شود. روز و ساعت دقیق هنوز اعلام نشده است.

"ایمی واینهاوس: ۱۰ سال بعد"، درباره چیست؟

این فیلم به دوستان، خانواده، و نزدیکان واینهاوس می‌پردازد که خاطرات خود را از این خواننده پرآوازه بیان می‌کنند، و نیز تصاویری دیده‌ نشده را ارائه می‌دهد که خانواده او در اختیار سازندگان گذاشته‌اند.

مکس گوگارتی و ریچل دیویس، تدوینگرهای فیلم، در بیانیه‌ای گفته‌اند که این فیلم "تصویری ارزشمند و صمیمانه از یکی از درخشان‌ترین استعدادهای موسیقایی است که تاکنون بریتانیا به خود دیده است. این فیلم در عین حال که نبوغ موسیقایی او را جشن می‌گیرد و اجراهای نادر و شنیده‌ نشده او را نمایش می‌دهد، به گفته نزدیک‌ترین‌ افراد به او، بازتعبیری است از روایت غالب از ظهور و افول او."

ایمی واینهاوس، برنده شش جایزه گرَمی، زمانی که در ۱۶ سالگی‌اش  یکی از همشاگردی‌هایش ویدیوی تمرین او را به یک استودیوی موسیقی داد، وارد دنیای تجارت موسیقی شد. او اولین قراردادش را به عنوان خواننده جاز امضا کرد، ولی بعدها سبکش به ترکیبی از جاز، پاپ، سول، و آر‌اندبی تبدیل شد. او در دوران حرفه‌ای خود دو آلبوم منتشر کرد؛ آلبوم "فرنک"‌ در سال ۲۰۰۳، و "بک تو بلک" در سال ۲۰۰۶. ترانه‌های "ری‌هب" (بازپروری) و "عشق، بازی محکوم به شکست" او بیش از همه معروف است.

این خواننده و آهنگساز بر اثر مسمومیت ناشی از الکل درگذشت و محافظ او جسد بی‌جانش را در منزل او واقع در محله کمدن، پیدا کرد.

سازنده "ایمی واینهاوس: ۱۰ سال بعد"‌ کیست؟

این فیلم را شرکت "کیوریوس فیلمز" ساخته است. مارینا پارکر، کارگردان است، که قبلا فیلم "من زشت: زندگی من با بدن دیسمورفیا" را نیز ساخته است.

داو فریدمن و چارلی راسل (زوج سازنده "کرولین فلک:‌ زندگی و مرگ") و شارلوت چرچ (سازنده "‌من و خانواده‌ام") تهیه‌کنندگان اجرایی فیلم هستند. فریدمن در بیانیه‌ای گفته است: "ایمی یک نماد موسیقی واقعی بود، و بی‌نهایت افتخار می‌کنیم که به نزدیک‌ترین افراد به او کمک کنیم تا ده سال پس از مرگش بتوانند روایت خود را از ایمی بیان کنند."

جنیس، مادر واینهاوس، یکی از مشارکت‌کنندگان عمده در فیلم است. در یک بیایه مطبوعاتی بی‌بی‌سی آمده است: "جنیس به ام اس مبتلا است، بیماری‌ای که ‌جنیس را به از یاد بردن خاطراتش از ایمی  تهدید می‌کند، و این امر بخش بزرگی از انگیزه او برای ساختن این مستند به‌موقع و شخصی بود."

جنیس واینهاوس گفته است: "گمان نمی‌کنم که جهان ایمی واقعی را می‌شناخت، کسی که من بزرگش کردم، و چشم‌انتظار فرصتی هستم تا درباره ریشه‌های او و نگاه عمیق‌تر به ایمی واقعی، اطلاعات و معلومات بیشتری ارائه دهم."

پیش‌بینی نمی‌شود که میچ، پدر واینهاوس، در فیلم حضور یابد. او در فیلم "ایمی" که در سال ۲۰۱۵ ساخته شد حضور پررنگی داشت، و سپس آن مستند را "مسخره" توصیف کرد و در انتقاد از آن گفت که او را فردی شرور به تصویر کشیده است: "فیلم مرا به نحو خوبی ارائه نداده است. تعادل وجود ندارد، چیزی به اسم بنیان وجود ندارد. فیلم من و ایمی را خیلی خوب نشان نمی‌دهد."

سال گذشته، او ادعا کرد که در حال نوشتن فیلم‌نامه‌ای درباره دخترش است و گفت که آن اقدام، راه حل او برای "بازستاندن خودش" است. او همچنین گفت که در حال تنظیم یک نمایش "برادوِی" (محل و سبکِ نمایش‌های موزیکال) است تا "ایمی را همان گونه که بود به تصویر بکشد."

 

خواننده زن ایمی واینهاوس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین