کد خبر: 57604 A

رویال آلبرت هال ۲۹ مارس ۱۸۷۱، درست ۱۵۰ سال پیش در چنین روزی با حضور ملکه ویکتوریا در منطقه کنزینگتن لندن افتتاح شد. بسیاری از هنرمندان بزرگ جهان تاکنون در این سالن کنسرت گذاشته‌اند.

ایران آرت: درهای رویال آلبرت هال نخستین بار ساعت ۱۰ روز ۲۹ مارس ۱۸۷۱ باز شد و در کمتر از یک ساعت نیمی از گنجایش آن با حضور مردم مشتاق پر شد. هر دقیقه بر انبوه تماشاگران افزوده می‌شد و در این میان، شهرداران شهرهایی (۶۰ تا ۷۰ شهر) که ۱۰۰ پوند یا بیشتر به برگزار شدن بازار بزرگ در ۱۸۵۱ کمک کرده بودند، همگی در یک جایگاه ویژه مستقر شدند.

شهرداران منچستر، بلکبرن، بولتن، بردفورد، هال، هالیفکس، شفیلد، ویگان و چند شهر مهم دیگر هم به مراسم گشایش رسمی رویال آلبرت هال دعوت شده و همگی آمده بودند. اعضای خاندان سلطنتی و سفیران خارجی حاضر در لندن همراه همسران و بانوان خود هم در این مراسم شرکت کردند تا تمام گنجایش شش هزار نفری آن پر شود.

به گزارش همشهری آنلاین، رویال آلبرت هال با الهام از معماری آمفی‌تئاترهای رومی ساخته شد و سال‌ها میزبان برنامه‌های مختلف بود اما امسال در حالی ۱۵۰ سالگی‌اش را جشن گرفت که ماه‌هاست به دلیل شیوع گسترده کرونا رنگ تماشاگر به خود ندیده و حتی چند ماه پیش نوازندگان عادی کوچه و خیابان هم فرصت یافتند در سالن خالی برنامه اجرا کنند.

 

تصاویر | ۱۵۰ سال از افتتاح رویال آلبرت هال لندن گذشت
رویال آلبرت هال پیش از آنکه کامل و آماده بهره‌برداری شود

 

 

تصاویر | ۱۵۰ سال از افتتاح رویال آلبرت هال لندن گذشت
رویال آلبرت هال در روز افتتاح - ۲۹ مارس ۱۸۷۱

 

 

تصاویر | ۱۵۰ سال از افتتاح رویال آلبرت هال لندن گذشت
یکی از شلوغ‌ترین روزهای رویال آلبرت هال با شش هزار تماشاگر

 

 

تصاویر | ۱۵۰ سال از افتتاح رویال آلبرت هال لندن گذشت
رویال آلبرت هال در زمانه کرونا با فقط یک نوازنده

 

کنسرت رویال آلبرت هال سالن کنسرت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین