کد خبر: 58034 A

این آلبوم شامل ۴ قطعه ارجینال و ۴ قطعه بازخوانی از آثار هنرمندانی نظیر المور جیمز، ممفیس اسلیم، سونی تامپسون و بی .بی. کینگ است.

ایران آرت، سجاد مالمیر: آلبوم "How Blue Can You Get" که شامل ۸ قطعه ناشنیده از گری مور، نوازنده گیتار الکتریک و خواننده سرشناس ایرلندی است، امروز ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) منتشر شد.

این آلبوم شامل ۴ قطعه ارجینال و ۴ قطعه بازخوانی از آثار هنرمندانی نظیر المور جیمز، ممفیس اسلیم، سونی تامپسون و بی .بی. کینگ است. 

در هفته‌های گذشته دو تک آهنگ I'm Tore Down و In My Dreams از این آلبوم منتشر شده است. این آلبوم هم‌اکنون در قالب لوح فشرده و نیز به صورت دیجیتال از سایت آمازون قابل خرید است.

گری مور از ۸ سالگی نواختن گیتار کلاسیک را آغاز کرد و اولین ساز حرفه‌ای‌اش را در ۱۴ سالگی خریداری کرد.اولین آلبوم‌اش با نام "خرد کردن سنگ" را در سال ۱۹۷۳ منتشر کرد و ۱ سال بعد به‌عنوان خواننده و گیتاریست به تین لیزی پیوست. او به‌غیر از تین لیزی سابقه همکاری با اسکید راو، کولوسئوم II، بی‌بی کینگ و گرگ لیک را داشت

او یکی از محبوب‌ترین نوازندگان گیتار الکتریک در جهان است. اجراهای تکنوازی او در کنسرت‌هایش همواره مورد استقبال قرار می‌گرفت. قطعه Still Got the Blues از جمله آثار معروف این هنرمند است.

گری مور در ساعات اولیه بامداد ۶ فوریه ۲۰۱۱ در هتل کمپینسکی استپونا در کشور اسپانیا-که تعطیلات‌اش را در آن‌جا می‌گذراند-به علت سکته قلبی درگذشت. او هنگام مرگ ۵۸ سال داشت.

 

موسیقی راک گیتار الکتریک گری مور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین