کد خبر: 58547 A

پل جردن که "دکتر یوروویژن" لقب گرفته، در مورد شانس نمایندگان هر کدام از کشورها برای فتح مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۱ صحبت می‌کند.

ایران آرت: یک کارشناس یوروویژن در آستانه برگزاری بخش دوم از مرحله نیمه‌نهایی یوروویژن در روز پنجشنبه ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) گفت که مسابقه این دوره، "مسابقه همه" است چون همگان بخت پیروزی دارند.

تاکنون ده کشور به بخش نهایی مسابقه آواز یوروویژن امسال راه یافته‌اند و ده کشور فینالیست دیگر نیز قرار است در جریان کارناوال پاپ عصر پنجشنبه برگزیده شوند. نمایندگان همه این کشورها به نمایندگان فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا می‌پیوندند که مستقیما به فینال راه یافته‌اند به این امید که در بخش نهایی در روز شنبه برنده شوند.

پل جردن که "دکتر یوروویژن" لقب گرفته به یورونیوز گفت که انتخاب نروژ و بلژیک در بخش نخست نیمه‌نهایی این مسابقه شگفتی‌آور بوده است. با این حال ایرلند نتوانست از این مرحله صعود کند.

پنجشنبه همه نگاه‌ها به گروه ایسلند معطوف خواهد شد زیرا از آنجا که آزمایش کووید یکی از اعضای این گروه مثبت شد، قرار شد برنامه آنها از پیش ضبط و در برنامه امشب پخش شود.

فعلا همه بیشتر روی پیروزی ایتالیا، فرانسه و مالت حساب باز کرده‌اند، اما جردن با تأکید بر این که هنوز هیچ چیزی معلوم نیست می‌گوید: "پیش‌بینی بسیار دشوار است زیرا امسال انگار راه برای همه باز است و هیچ برنده برجسته واقعی وجود ندارد. باید ببینیم که رأی داوران و مخاطبان چه خواهد بود."

سان مارینو یکی از کشورهایی است که خواننده‌اش، "سنهیت" هنوز فرصت نشان دادن توان حنجره‌اش را نداشته و قرار است رپر آمریکایی، "فلو ریدا" او را در خواندن همراهی کند. انتظار می‌رود سوئیس، سوئد و روسیه نیز امتیاز جدید کسب کنند.

جردن می‌گوید: "این مسابقه واقعاً مسابقه همه است و به همین دلیل فکر می‌کنم همه چیز کاملا پیش‌بینی‌ناپذیر است. شاید حتی کشوری برنده نهایی مسابقه شود که در کل ۶ یا ۷ امتیاز بیشتر کسب نکرده است."

"رأی‌ها سیاسی نیست"

دکتر یوروویژن ادعاهایی را که در بعضی کشورها به ویژه در بریتانیا مبنی بر سیاسی بودن رأی داروان این مسابقه مطرح شده، رد کرد.

وی یه یورونیوز گفت: "این مسئله که بعضی کشورها با هم رأی می‌دهند، دلیل فرهنگی دارد (نه سیاسی). اگر به کشورهای یوگسلاوی سابق یا اتحاد جماهیر شوروی سابق نگاه کنید، می‌بینید که آنها اغلب خوانندگان یکدیگر را می‌شناسند."

وی تأکید کرد: "مطمئناً در یوگسلاوی سابق، بسیاری از خوانندگان شناخته شده‌اند. بنابراین خواننده کروات در صربستان شناخته شده و محبوب خواهد بود. بریتانیا و ایرلند نیز به همین ترتیب."

دکتر یوروویژن افزود: "در سال ۲۰۱۹، ایرلند به بریتانیا رای داد. بنابراین، این که گفته شود مسئله برکسیت در رأی دادن‌ها تأثیر دارد، اشتباه است، زیرا اگر رأی دادن به برکسیت ربط داشت، شاهد رأی دادن ایرلند به بریتانیا نبودیم."

او تأکید کرد: "علاوه بر این، روسیه هم که با بیشتر کشورهای اروپایی شرکت‌کننده در این مسابقه مشکل ژئوپلیتیک دارد، غالبا عملکرد مورد قبولی از خود نشان می‌دهد."

جردن افزود: "بریتانیایی‌ها حدود ۱۵ یا ۲۰ سال پیش هم در هلند نظیر همین جدل را مطرح کردند و گفتند هلندی‌ها عملکرد خوبی نداشته‌اند. آنها به مدت ده سال پی در پی موفقیتی کسب نکردند. اما بعد به خودشان نگاه کرده و سرزنش دیگران را متوقف کردند. آنها به خود صنعت موسیقی پرداختند، آهنگ‌های مناسبی تولید کردند و آن را جدی گرفتند."

وی تأکید کرد: "به سوئد هم که نگاه کنید، می بینید که آنها هم ترکیب تیم خود را در سال ۲۰۰۲ بازسازی کردند و ۱۰ سال مایه گذاشتند تا به جمع سه تیم برتر بپیوندند. بنابراین موفقیت زمان می‌برد و باید حوصله کرد."

مسابقات یوروویژن ۲۰۲۱ در روتردام هلند برگزار می‌شود.

 

هنرمند یوروویژن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین