کد خبر: 58768 A

استاد آواز ایران پس از برگزاری کنسرت آنلاین خود، با گلایه از شرایطی که برای موسیقی ایجاد شده، عنوان می‌کند: وضع موسیقی‌دان‌ها آن‌قدر آشفته است که نمی‌شود ادامه داد و برنامه‌ریزی کرد.

ایران آرت: اکرم انتصاری در خراسان نوشت: کنسرت "آوای دوست" با همکاری تلویزیون اینترنتی ایرانسل (لنز) برپا شد. تماشاگران برای مشاهده این اجرا، باید بلیت 15 هزارتومانی این کنسرت را تهیه می‌کردند؛ هرچند بخش‌های قابل‌ملاحظه‌ای از این اجرا، همزمان از طریق صفحه شخصی شهرام ناظری در اینستاگرام هم پخش می‌شد. کیفیت برگزاری این کنسرت، نسبت به اولین تجربه‌های لنز در کنسرت آنلاین، بیشتر بود و تنها گه‌گاهی صدا و تصویر با هم همخوانی نداشت؛ اما نمایش از زاویه دور گروه ارکستر و به‌خصوص سازها، از موضوعاتی بود که تماشاگران زیادی به آن نقد داشتند.

شهرام ناظری در این کنسرت به سراغ آهنگ‌های محبوبی که پای ثابت اغلب اجراهای اوست رفته بود و با وجود حضور نداشتن مردم در سالن، سعی در ارائه آثار به بهترین شکل ممکن را داشت؛ موضوعی که به چشم تماشاگران آنلاین آمده بود و در فضای مجازی از آن نوشته بودند:" چقدر صمیمی و زلال خواندید و سخن گفتید و بر گوش دلمان نشست." یا "استاد نازنین درسته ما در سالن حضور فیزیکی نداشتیم، اما همگی لذت بردیم. روحمون تازه شد و شما رو تشویق کردیم. به امیدخدا دوباره مردم می‌تونن در سالن‌ها حضوری، آوای ملکوتی شما رو بشنون."

روز بعد از اجرا، از شهرام ناظری درباره حال‌و‌هوای کنسرت‌آنلاین پرسیدیم؛ او درباره تجربه این کنسرت به خراسان گفت: "اولین‌بار بود چنین کنسرتی را تجربه کردم. در هرصورت تجربه‌ای بود که امیدوارم دیگر تکرار نشود و کرونا از بین برود و باردیگر با حضور مردم به روی صحنه بروم. قطعاتی که در این کنسرت خواندم، به انتخاب خودم بود. قطعات دیگری را هم آماده کرده بودم که فرصت نشد اجرا کنیم."

این خواننده که حدود یک‌سال و نیم از وطن دور بود، درباره پروژه‌های پیش روی خود و وضعیت نامناسب ارائه آثار موسیقی در کشور گفت: "مدتی که از کشور دور بودم؛ به دعوت ارکستر سمفونیکی در آمریکا عازم این کشور شدم اما این اجرا، به دلیل شیوع کرونا کنسل شد. بعد از آن بلیت برگشتم به فرانکفورت نیز کنسل شد. چندماه منتظر ماندم تا شاید شرایط تغییر کند و اجرایمان را به روی صحنه ببریم، اما دیدم کرونا فعلا اجازه نمی‌دهد و برگشتم. پنج، شش آلبوم آماده انتشار دارم؛ اما وضع موسیقی‌دان‌ها آن‌قدر آشفته است که نمی‌شود ادامه داد و برنامه‌ریزی کرد. کارمان در ابتدا با نوار کاست بود که ازبین رفت بعد از آن نوبت سی‌دی شد که آن هم تقریبا از بین رفته است. در این شرایط، نمی‌شود کاری کرد و هیچ‌جایی برای عرضه آن‌ها نیست. برای اهالی موسیقی، تنها یک کنسرت مانده بود که آن هم به خاطر کرونا از بین رفته است و امیدوارم وضع به زودی تغییر کند." 

 

شهرام ناظری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین