کد خبر: 59738 A

فرزند فریدون شهبازیان، آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده ایران درباره دلیل بستری شدن پدرش در بیمارستان توضیحاتی را ارائه کرد.

ایران آرت: فریدون شهبازیان آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایران در بخش سی سی یو بستری شد. خبری که روز گذشته در صفحه رسمی این هنرمند و رهبر ارکستر - در اینستاگرام - منتشر شد و بار دیگر اهالی موسیقی و مخاطبان این هنرمند را دل‌نگران کرد. فرزند او درباره این اتفاق نوشته است: «پدر به‌دلیل بالا رفتن فشار خون و کمی ناراحتی قلبی در سی سی یو بستری هستند اما جای نگرانی نیست.»

به گزارش ایران، پیش ازاین فریدون شهبازیان در فروردین ماه سال جاری در جریان ضبط موسیقی سریال تلویزیونی «یاور» دچار حادثه و در بیمارستان بستری شد و از ناحیه دست و لگن پا تحت عمل جراحی قرار گرفت. سریال  «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی در ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما روی آنتن رفت.

فریدون شهبازیان از موزیسین‌های با تجربه عرصه موسیقی و موسیقی فیلم است، آهنگسازی که کارنامه درخشانی در عرصه موسیقی فیلم دارد.  او از اواسط دهه ۵۰ ساخت موسیقی فیلم را آغاز کرد و آثاری ماندگار و موفق برای بسیاری از فیلم‌های سینمایی ساخته است. کارهایی که حتی موفق به دریافت جوایز بسیار در جشنواره‌های داخلی و خارجی شده است. 

موسیقی متن فیلم‌های «نامزدی» به کارگردانی ناصر غلامرضایی، «شیر سنگی» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، «پائیزان» به کارگردانی رسول صدرعاملی، سریال «باغ گیلاس» به کارگردانی مجید بهشتی و فیلم‌های سینمایی «هیوا» به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور، «اخراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و «خاموشی دریا» به کارگردانی وحید موسائیان از جمله کارهای این آهنگساز است.‌‌

 

فریدون شهبازیان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین