کد خبر: 63524 A

مرتضی امیری اسفندقه هم در این مراسم تودیع و معارفه گفت: از شما می‌خواهم که استعدادهای موسیقی کنار خیابان را شناسایی و از آنها استفاده کنید. چه خوب می‌شود اگر این نوازندگان از قلب خیابان به تلویزیون بیایند. چه بهتر بود خیابانی که گشت نیرو انتظامی دارد نوازندگان خیابانی هم داشته باشد.

ایران آرت: امیری اسفندقه ـ شاعر ـ در مراسم معارفه علیرضا قزوه به عنوان مدیر دفتر شعر، موسیقی و ترانه صداوسیما درباره حمایت این سازمان از نوازندگان خیابانی گفت: از شما می‌خواهم که استعدادهای موسیقی کنار خیابان را شناسایی و از آنها استفاده کنید. چه خوب می‌شود اگر این نوازندگان از قلب خیابان به تلویزیون بیایند. ای کاش بتوانیم این نغمه‌های سرگردان و مقامات گمنام را شناسایی کنیم.

به گزارش ایسنا، مرتضی امیری اسفندقه هم در این مراسم تودیع و معارفه بیان کرد: از شما می‌خواهم که استعدادهای موسیقی کنار خیابان را شناسایی و از آنها استفاده کنید. چه خوب می‌شود اگر این نوازندگان از قلب خیابان به تلویزیون بیایند. چه بهتر بود خیابانی که گشت نیرو انتظامی دارد نوازندگان خیابانی هم داشته باشد. ای کاش بتوان این نغمه‌های سرگردان و مقامات گمنام را شناسایی کرد. درست است که باید موسیقی خیابانی داشته باشیم و باید هم همین گونه باشد ولی باید از آنها حمایت شود.

او ادامه داد: اجازه ندهید این سنتورها کنار خیابان گدایی کنند. این دخترها که کنار خیابان سرشان پایین است و نمی‌خواهند چهره‌شان دیده شود را حمایت کنید. چرا نباید چهره‌شان پخش شود؟ مطمئنم علیرضا قزوه می‌تواند کاری برای ترانه‌های مادری و لالایی‌ها انجام دهد. لالایی نه صدای مرد است و نه زن؛ صدای، ملکوتی مادر است.

علیرضا قزوه

در بخش پایانی این مراسم نیز قزوه عنوان کرد: موسیقی در ایران ما واقعا مظلوم است. تلاش می‌کنم کارهای گذشتگان را احترام کنم. سوابق مدیران قبلی را بررسی کرده‌ام که از برخی تعریف شد و درباره برخی هم گفتند که مواظب باشم. من مراقب نخواهم بود. گاهی ممکن است کسی که پشت او حرف می‌زنند بعداً به بهترین دوست ما تبدیل شود. برای عزیزانمان در شهرستان‌ها برنامه‌های بسیار خوبی خواهیم داشت. مرکز موسیقی باید بودجه کافی داشته باشد. بد است برای بچه‌های شهرستان که آلبوم خود را با دو میلیون جمع کنند. چرا ارکستر صداوسیما را به عنوان نماینده فرهنگی در سفرهای دیپلماتیک نمی‌فرستند؟ باید به داد موسیقی و شعر رسید و باید از آن استفاده کرد. در دفتر من به روی همه باز است و اگر پیشنهادی دارید بیایید و مطرح کنید.

 

علیرضا قزوه موسیقی خیابانی وحید جلیلی آرش امینی هادی آزرم ارکستر صدا و سیما
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین