کد خبر: 42977 A

سکته قلبی چند وقت پیش آنتونیو باندراس هنرپیشه لاتین‌تبار هالیوودی، الهام‌بخش او برای تأسیس یک شرکت تئاتری در وطنش اسپانیا شد.

ایران آرت: آنتونیو باندراس هنرپیشه هالیوودی که چند ماه پیش دچار حمله قلبی شده بود، همین حمله قلبی الهام‌بخش او برای پرداختن بیشتر به وطن و زادگاهش شد. یکی از اقداماتی که او آن را ملهم از همین حمله قلبی می‌داند، تاسیس یک شرکت تئاتری در اسپانیا است.

باندراس این هفته در برنامه "بلیت بزرگ" (بیگ تیکت) گفت: چیزهایی در مورد من به عنوان یک هنرپیشه وجود دارد که بسیاری از مردم نمی‌دانند یکی از آن‌ها اینکه من بخاطر تئاتر هنرپیشه شده‌ام نه بخاطر سینما. فیلم‌های سینمایی حادثه‌ای عظیم در کار حرفه‌ای من محسوب می‌شوند، حادثه و رویدادی با ۱۱۲ فیلم سینمایی! اما آنچه که من را عاشق حرفه‌ام کرد تئاتر بود، دیدن هنرپیشه‌ها بر صحنه تئاتر، گروهی از افراد که دیالوگ‌هایی را به گروهی دیگر روی صحنه می‌گفتند. و من عاشق آن آیین نمایشی شدم.

باندراس در ادامه می‌افزاید: چیزی در آن بود که خیلی خاص بود، بسیار زیبا که به تمدن گره خورده بود، به این احتمال که این افراد در مقابل دیگران خود را به نمایش می‌گذاشتند و از خود می‌گفتند. شما می‌توانید آن‌ها را بخندانید، یا می‌توانید آنان را بگریانید و می‌توانید به بسیاری مکان‌ها بروید.

به گزارش فارس به نقل از ورایتی، این مرکز تئاتر جدید که همچنین گنجایش تحصیلی ۶۰۰ دانشجو را داراست، نتیجه مستقیم حمله قلبی است که سال ۲۰۱۷ برای باندراس ۵۹ ساله روی داد و همان باعث ساخت این مجموعه عظیم شد.

او در این مورد می‌گوید: من پس از حمله قلبی به این نتیجه رسیدم من باید کاری را که باید، انجام دهم و نباید تنها با فکر و اندیشه آن بمیرم. پس‌انداز و ذخیره پول در بانک به نوعی عمل روشنفکرمآبانه ماکیاولیستی تبدیل شده است!

باندراس در ادامه می‌گوید: وقتی به مرگ نزدیک می‌شوی تنها کارهای ضروری باقی می‌مانند. کارهایی که در آن مقطع شما انجام آن‌ها را بسیار مهم و حیاتی می‌پندارید و آن‌ها ناپدید می‌شوند.

باندراس در حال حاضر از موفق‌ترین دوران کاری خود لذت می‌برد. او بهترین نقدها را برای بازی در فیلم "درد و افتخار" شاهکار "پدرو آلمادوار" در کارگردانی و نویسندگی، دریافت کرده است. باندراس در این فیلم در نقش کارگردانی ظاهر می‌شود که با بزرگ‌تر شدن با گذشته‌اش چالش و مشکل دارد. او از بیماری نیز رنج می‌برد و همین باعث اعتیاد او به هروئین می‌شود.

تئاتر هالیوود آنتونیو باندراس آقای بازیگر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین