کد خبر: 45635 A

نام برخی از بازیگران که در مقام تهیه‌کننده حضور دارند و برخی از بازیگران پیشکسوت دیده می‌شود.

ایران آرت: هر سال با شروع جشنواره تئاتر فجر، نام‌ها و چهره‌های آشنا و شناخته شده تئاتر یکی از مهم‌ترین عوامل کشاندن علاقه‌مندان به تئاتر و حضور در جشنواره می‌شد. وقتی نام کارگردانان و نمایشنامه‌نویسانی چون محمد یعقوبی، علیرضا نادری، رضایی‌راد، چرمشیر، اکبر زنجانپور، علی رفیعی و... شنیده می‌شد، جشنواره وزن و ابهت بیشتری می‌یافت. اما در سال‌های اخیر جای خالی این کارگردانان و نمایشنامه‌نویسان که جشنواره دهه ۸۰ با حضور آنها سپری شد، کاملا محسوس است.

هر چند نمی‌توان حضور کارگردانان جوان و مستعد را هم نادیده گرفت و روزی می‌رسد که نام این کارگردانان هم در کارنامه جشنواره تئاتر فجر ماندگار می‌شود؛ اما آنچه وجود دارد شرایط سخت برای فعالیت گروه‌های نمایشی است. گروه‌هایی که با وجود نخواستن‌ها و سختگیری‌ها و بی‌لطفی‌ها همچنان کار می‌کنند و چراغ سالن‌های نمایش را روشن نگاه می‌دارند.

به گزارش همشهری، امسال و در جشنواره سی‌وهشتم خبری از کارگردانان نام‌آشنا و فعال دهه ۸۰ دیگر دیده نمی‌شود. اما با مروری بر نمایش‌های شرکت‌کننده نام برخی از بازیگران که در مقام تهیه‌کننده حضور دارند و برخی از بازیگران پیشکسوت دیده می‌شود.

نوید محمدزاده در مقام تهیه‌کننده

نوید محمدزاده

محمدزاده چهره‌ای‌ تئاتری – سینمایی است اما اخیرا او بیشتر دوست دارد در قامت تهیه‌کننده در تئاتر حاضر شود؛ تهیه‌کنندگی نمایش‌هایی که کارگردانان آن عموما جوان هستند. این چهره آشنا بازیگری را از اوایل دهه۸۰ از کرج آغاز کرد. محمدزاده جزو آن دست از بازیگرانی به شمار می‌رود که هر سال در نمایش‌های مختلفی در تئاتر حضور داشته و علاوه بر فعالیت در سینما، همیشه به تئاتر و اهالی تئاتر تعلق خاطر داشته است.

فاصله تاریک ستاره‌ها، دهانی پر از پرنده، نورگیر، ایستاده‌ها سر سوراخ سوپ‌خوری، پچ‌پچ‌های پشت خط نبرد، یک دقیقه سکوت، آخرین نامه، خدای کشتار، رومئو و ژولیت، بینوایان، فیلک و مرد بالشتی ازجمله نمایش‌هایی هستند که نوید محمدزاده در آنها حضور داشته است.

این بازیگر امسال با تهیه کنندگی 2نمایش کریم لوژی (بخش رقابتی) و بیگانه در خانه (بخش غیررقابتی) حاضر شده است.

شاه‌ماهی امیر جدیدی

امیر جدیدی

امیر جدیدی به پیشنهاد هومن سیدی بازیگری را شروع کرد و به صحنه تئاتر قدم گذاشت. جدیدی روی صحنه نیز کارهای مختلفی را بازی کرده اما در کارنامه حرفه‌ای او در تئاتر چهار نمایش مهم "روایت ناتمام یک فصل معلق"، "کالیگولا"، "آوازه‌خوان" و "شاه ماهی" به چشم می‌خورد.

امیر جدیدی که تهیه‌کنندگی "نمایش شاه‌ماهی" را هم بر عهده دارد، امسال در بخش غیررقابتی اجرا خواهد رفت. در این نمایش که در سالن شهرزاد اجرا می‌شود علاوه بر امیر جدیدی، علی شادمان، الناز حبیبی، فائزه یوسفی، کیوان محمدی، مهران میری، سارینا ترقی، نصیر ساکی و پرستو معین بازی می‌کنند.

ناهید مسلمی در مقام پیشکسوت

untitled

ناهید مسلمی از پیشکسوتان تئاتر به شمار می‌رود. او فعالیت حرفه‌ای‌اش را با گروه آناهیتا اسکوئی‌ها آغاز کرد و با بهزاد فراهانی برای نخستین بار به روی صحنه رفت. در سال ۱۳۸۵ برای بازی در نمایش "ماه در آب" اثر "محمد یعقوبی" جایزه بهترین بازیگر زن را از جشن انجمن بازیگران خانه تئاتر دریافت کرد.

ناهید مسلمی با نمایش "تنها خرچنگ خانگی لای ملافه‌ها خانه می‌کند" در جشنواره فجر حضور دارد.

بازگشت اصغر همت

اصغر همت

در چند سال اخیر فعالیت‌های صنفی به همت اجازه حضور در صحنه را نمی‌داد؛ بازیگر تئاتری که در کارهای مختلف با کارگردانان زیادی همکاری داشته. اما امسال نام همت در فهرست بازیگران نمایشی به کارگردانی ابراهیم پشت کوهی دیده می‌شود.

همت در این دوره با "تنها خرچنگ خانگی لای ملافه‌ها خانه می‌کند" در بخش مسابقه تئاتر ایران حضور دارد.

 

جشنواره تئاتر فجر اصغر همت امیر جدیدی نوید محمدزاده ناهید مسلمی سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین