کد خبر: 50389 A

هنرپیشه نامدار تئاتر برادوِی که بیماری کووید ۱۹ دو قسمت ریه‌اش را درگیر کرده برای دریافت ریه پیوندی و زنده ماندن تقلا می‌کند.

ایران آرت: نیک کوردرو هنرپیشه دارنده جایزه تئاتر "تونی" که به اسکار تئاتر شهرت دارد به تاریخ دوازدهم فروردین بخاطر شرایط حاد ابتلا به ویروس کرونا به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در لس آنجلس منتقل شد. پزشکان برای جلوگیری از لخته شدن خون در پایش داروی رقیق‌کننده به او تزریق کردند که این داروی رقیق کننده خون منجر به خون ریزی شدید داخلی او شد.

پزشکان پس از این تجویزی که داشت عواقب بسیار بدتر از درمان را برای بیمار بروز می داد، راهی به جز قطع کردن (آمپوته) پای کوردرو نیافتند و آن را از انتها قطع کردند. حالا پس از گذشت دو ماه و اندی شرایط این بیمار کرونایی در آمریکا بهتر که نشده بلکه بدتر شده و حالا دو قسمت ریه های چپ و راست او به حدی از وخامت رسیده که بخش اعظم کارایی خود را ازدست داده اند و تنها چاره زنده ماندن او که دارای همسر و  فرزندی کوچک نیز هست، پیوند هردوبخش ریه اعلام شده است.

 به گزارش فارس، آماندا کلوتز دیروز پنجشنبه صبح در مصاحبه با شبکه "سی بی اس" در مورد وضعیت فعلی بازیگر برادوی در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مبارزه وی با بیماری کووید ۱۹ ناشی از ویروس کرونا صحبت کرد.

همسر نیک کوردورو می‌گوید پیوند دو ریه به عنوان "چاره آخر" برای بازگشت او به زندگی است.

13990413000443_Test_NewPhotoFree

نیک کوردرو هنرپیشه سرشناس تئاتر برادوی که با نقش آفرینی در نمایش هایی چون "سرگذشت برانکس" و "راک دوران" به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شد و پزشکان برای نجات جانش پای او را قطع کردند اما حال وی بدتر شد و به کما رفت. حال او پس از حدود یک ماه از کما بیرون آمده و هشیاری اش را بدست آورده اما ریه هایش به حدی جبران ناپذیر آسیب دیده اند و تنها راه نجاتش پیوند دو ریه سمت راست و چپ است.

همسرش گفت کوردرو در حال حاضر شدیدا به پیوند دو ریه نیازمند است.

وی گفت: چاره آخر ما این خواهد بود که او را در فهرست دریافت پیوند ریه قرار دهیم. افزودن نام کوردرو در فهرست انتظار و گرفتن ریه پیوندی مسیری بسیار دشوار و طولانی است.

کلوتس در جواب سوال مجری برنامه که از او پرسید آیا وقت آن نشده بخاطر شرایط جسمی بحرانی و وخیم کوردرو او را رها کند، او در جواب گفته که من امیدم را هیچگاه برای بهبود حال همسرم از دست نمی دهم و از همه مهمتر اینکه خداوند تصمیم می گیرد که دو نفر با هم خداحافظی کند یا خیر.

وی افزود: من هر روز مبارزه نیک را با این بیماری می بینم و به همان اندازه که او دارد با آن مبارزه می کند من هم در کنارش مبارزه می کنم.

 

بازیگر جایزه تونی کرونا نیک کوردرو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین