کد خبر: 50827 A

برای اولین بار در ایران همزمان با اجرای نمایش "افسانه پری دریایی"، این نمایش به صورت پخش زنده در سراسر کشور بر روی سایت تیوال به نمایش در می‌آید.

ایران آرت: قرار است تا برای اولین بار مخاطبان و علاقمندان به تئاتر امکان تماشای آنلاین آن را داشته و این هنر نمایشی را از طریق صفحه‌های دیجیتال تماشا کنند؛ شاید از نظر یک مخاطب یا صاحب نظر با دیدگاه سنتی، این تجربه چندان دستاورد بزرگی برای هنری نباشد که عمدۀ ماهیت خود را از حضور فیزیکال بازیگر و تماشاگر در یک مکان می‌گیرد؛ اما پیشتر به دلیل شرایط زندگی مدرن، ساعات کاری، ترافیک و مشغله‌های متعدد این شرایط زندگی و در حال حاضر دغدغه‌ها و ترس‌های ناشی از یک اپیدمی و بیماری، مهیاشدن چنین شرایطی به منزلۀ گشایشی برای آدم‌هایی است که هم می‌خواهند روال و جریان زندگی خود را داشته باشند و علایق و تفریحات خود را دنبال کنند و هم به دلیل محدودیت ها تمایل کمتری به حضور فیزیکی در محیط‌های شلوغ دارند.

ضمن این که این شیوۀ نوین، امکان تحقق عدالت فرهنگی را بیش از پیش محقق ساخته و فرصتی را فراهم می‌سازد که ساکنین شهرستان‌ها و افرادی دور از پایتخت نیز امکان استفاده از این امکانات را داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در روزهای پیش رو شاهد تحقق اکران آنلاین تئاتر، پس از اکران آنلاین آثار سینمایی هستیم و همزمان با اجرای نمایش افسانه پری دریایی به عنوان جدیدترین نمایش تالار هنر، دوشنبه ۳۰ تیرماه، ساعت: ۲۰:۰۰، این نمایش به صورت پخش زنده در سراسر کشور بر روی سایت تیوال به نمایش در می‌آید.

در واقع نمایش افسانه پری دریایی به نویسندگی و کارگردانی رضا بیات که نمایشی ویژه ردۀ سنی کودک  نوجوان است، اجراهای خود را در تالار هنر از امروز یکشنبه ساعت ۲۰ آغاز می‌کند و از فردا نمایش آنلاین آن نیز در دسترس خواهد بود.

پیش از این حسین موذن مدیر تالار هنر اعلام کرده بود: «قرار است همزمان با اجرای نمایش‌ها در تالار هنر، سه دوربین نیز در سالن باشند و اجرای نمایش همزمان به صورت آنلاین در سراسر کشور قابل دیدن باشد؛ و اگر اجرای آنلاین موفق باشد، بعد از کرونا و در دیگر مقاطع زمانی هم آن را ادامه خواهیم داد، چون فرصتی است برای تماشاگران تا در شهرهای مختلف به تماشای نمایش‌ها بنشینند».

در خلاصه داستان نمایش آمده است: راگو و رابو می‌خواهند صاحب دریا شوند ولی پری های دریایی به عنوان نگهبانان دریا با آنها مخالفند...

عوامل تولید افسانه پری دریایی عبارتند از نویسنده و کارگردان:رضا بیات، بازیگران: رضا بیات، پویا پیروزرام، فرهاد تفرشی، لیلی حسینی، نادر داهیم، راشین رضایی، فائزه سنایی، مریم کوچک خانی، سحر نعمتی سایر بازیگران:یاسر محمدی، مهیار غفاری، فائزه غفاری، حسین فرزین شاد، نفس کامران، برنامه ریز و دستیار کارگردان: کامبیز بابایی، آهنگساز: رضا عباسی، طراح صحنه: هوشنگ یوسفی، طراح گریم: حسین تبریزی و لیلا پریشان، طراح لباس: طیبه آنجدانی، طراح و ساخت آکساسوار: زهره اسماعیلی راح نور: کیوان ضیاپور، منشی صحنه: پریسا دهکمه‌ای، مدیر صحنه: علیرضا فتحی، عکاس: سبا کریمیان، دوخت لباس: میترا محمدی، مجری گریم: امیر حسین اجاقلو، دستیاران گریم: آرزو الماسی، ندا تکافو، دستیاران دوخت: فاطمه جوادی زهرارسولی، ساخت ماسک: نرگس اسدزاده،امیرفلاحیان، دستیار طراح صحنه: شبنم خضروی نیا.

 

تئاتر نمایش تئاتر آنلاین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین