کد خبر: 52248 A

قصه این نمایش در یک خانواده می‌گذرد و درباره وضعیتی است که آدم‌ها ناچار هستند برای گذران امور روزمره خود مدام کار کنند؛ چیزی شبیه موقعیت امروز.

ایران آرت: محمد حاتمی چند پروژه تئاتری در سال 99 داشت که به دلیل شیوع کرونا ناچار شد آنها را عقب بیندازد و به جای آن طرحی تازه را به تلویزیون ارایه کرد که چیزی بین تئاتر رادیویی و تله تئاتر است. او نام تله رادیو را برای این پروژه مناسب می‌داند ولی تلویزیون این نام را نمی‌پسند.

این هنرمند که پیش از این قصد داشت نمایش «ادریسی‌ها» را اجرا کند، درباره وضعیت اجرای این نمایش در دوران کرونایی به ایسنا گفت: ففف این است که حتما امسال نمایشی را اجرا کنم و امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانم «ادریسی‌ها» را روی صحنه بیاورم ولی فعلا اجرای آن را عقب انداخته‌ام.

حاتمی پیش از این توضیح داده بود که این نمایش هیچ ارتباطی به رمان «خانه ادریسی‌ها»ی غزاله علیزاده ندارد و منظور گل ادریسی است.

او اضافه کرد: فعلا مشغول بازی در فیلم «زخم کاری» به کارگردانی محمد حمزه‌ای هستم چون به هر حال زندگی جریان دارد و نمی‌توان حتی در دوران کرونایی هم آن را متوقف کرد.

حاتمی با لحنی طنزآمیز افزود: ما هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داریم کار می‌کنیم هرچند این جمله «رعایت پروتکل‌های بهداشتی» آنقدر در سرمان چرخیده که دیگر حساسیت برانگیز شده است!

این کارگردان که به تازگی پروژه نمایشی تازه‌ای را با تلویزیون آغاز کرده است، درباره این پروژه نیز توضیح داد: پروژه‌ای است ادامه‌دار که بر مبنای آن یکسری از نمایشنامه‌های خارجی را به شکل اجرایی جدیدی جلوی دوربین می‌بریم. نامی که خودم برای این پروژه انتخاب کرده‌ام، «تله رادیو» است یعنی چیزی بین نمایش رادیویی و تله تئاتر که البته تلویزیون این نام را تایید نکرده است.

او از ضبط نخستین بخش این پروژه خبر داد و افزود: برای نخستین برنامه، نمایشنامه «ویمپو» نوشته هاینریش بل را ضبط کردیم که جزو نمایشنامه‌های رادیویی و کمتر شناخته شده این نویسنده است.

حاتمی با بیان اینکه این نمایشنامه توسط حمزه علی‌محمدی ترجمه شده، درباره داستان آن گفت: قصه این نمایش در یک خانواده می‌گذرد و درباره وضعیتی است که آدم‌ها ناچار هستند برای گذران امور روزمره خود مدام کار کنند؛ چیزی شبیه موقعیت امروز.

به گفته او، این نمایش با بازی آشا محرابی، فریدون محرابی، فرهاد شریفی،بهروز میرلو، پریسا فلاح‌زاده ضبط شده و از هفته آینده مونتاژ و صداگذاری آن آغاز می‌شود.

 

نمایش سینما محمد حاتمی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین