کد خبر: 52470 A

پرستویی گفت: حضور همه ما در این اثر کاملا افتخاری و فی سبیل‌الله است و دستمزدی دریافت نخواهیم کرد و تمام عواید حاصل از این پروژه هم در امر خیریه صرف خواهد شد.

ایران آرت: پرویز پرستویی با اشاره به موسیقی نمایش "علمدار" گفت: من به‌عنوان عضوی ازاین گروه خوشحال می‌شوم که مردم با همراهی در این حرکت خیرخواهانه که ارزش معنوی خاصی در راستای محرومیت زدایی دارد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای دیدن این اجرا به تالار وحدت بیایند و یا در منازل به‌صورت آنلاین آن را مشاهده کنند.

به گزارش ایسنا، این هنرمند که در موسیقی نمایش عاشورایی "علمدار" به عنوان تهیه کننده افتخاری حضور دارد، در حاشیه تمرین دیروز ارکستر سمفونیک تهران که با حضور داریوش ارجمند به‌عنوان نخستین راوی "علمدار" برگزار شد، در گفتگویی درباره این پروژه گفت: همانطور که در اخبار آمده است و اطلاع دارید قرار است موسیقی نمایش "علمدار" به آهنگسازی آقای پوریا خادم، هنرمند جوان و خوش فکر حوزه موسیقی و همراهی ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس و کارگردانی حسین پارسایی و گروهی از هنرمندان و طراحان افتخاری همچون علی براتی، طراح حرکت و محمدرضا کوهستانی به عنوان نویسنده متن در تالار وحدت اجرا شود.

این هنرمند درباره اهداف فرهنگی و خیرخواهانه این پروژه توضیح داد: ما در موسسه خیریه "خادمین علی ابن ابیطالب (ع)" با مدیریت پهلوان رسول خادم در کنار ورزشکاران ملی، کمیل قاسمی، حسن رحیمی، سجاد گنج‌زاده، سجاد سالاروند، احسان لشگری، هادی حبیبی، اکرم خدابنده، نجمه خدمتی، نیلوفر اردلان، یگانه غریب و سایر اعضای گروه حسین رحمانی، پوریا تابان و الهام عبادی از  فروردین گروهی تشکیل دادیم تا در حرکتی خیرخواهانه و با جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مناطق محروم کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور دست مستمندان و نیازمندان را در حد توانمان بگیریم.

وی ادامه داد: در همین خصوص به این نتیجه رسیدیم با همراهی چهره‌های ملی با مسئولیت‌پذیری اجتماعی و مشارکت افتخاری این عزیزان موسیقی نمایش عاشورایی "علمدار" ساخته هنرمند خلاق و جوان کشور پوریا خادم و کارگردانی حسین پارسایی و البته مشارکت و همراهی بنیاد فرهنگی رودکی و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس با اهداف خیرخواهانه و مصارف خیریه تهیه و اجرا شود تا هرآنچه که به‌عنوان درآمد با همراهی مردم عزیزمان کسب شد در همان راه خیریه و مناطق محروم صرف شود.

این بازیگر سینما در ادامه افزود: من به‌عنوان عضوی از این گروه خوشحال می‌شوم که مردم با همراهی در این حرکت خیرخواهانه که ارزش معنوی خاصی در راستای محرومیت زدایی دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی برای دیدن این اجرا به تالار وحدت بیایند و یا در منازل به‌صورت آنلاین آن را مشاهده کنند.

همچنین پرستویی در خصوص هزینه عوامل این پروژه و حضورش گفت: یکی از نکات بسیار مهم در خصوص "علمدار" این است که همه هنرمندان و عزیزانی که در این پروژه با هر شکل و عنوانی حضور و همکاری دارند کاملا افتخاری و فی سبیل‌الله است و دستمزدی دریافت نخواهند کرد و تمام عواید حاصل از آن هم در امر خیریه صرف خواهد شد. همچنین هنرمندان مطرح و نامداری که در هر شب از اجرا در طی ۱۰ روز از ۲۸ شهریور ماه روایتگر پروژه علمدار هستند و در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد با هدف و نیت خیرخواهانه و به صورت افتخاری حضور خواهند داشت. همچنین علاوه بر تهیه کنندگی این اثر تلاش خواهم کرد در یکی از شب‌های اجرا به عنوان روایتگر "علمدار" ادای دین کنم.

موسیقی نمایش عاشورایی "علمدار" در سوگ و رثای سقای آداب و ادب حضرت عباس (ع) در تالار وحدت اجرا می شود و قرار است عواید حاصل از آن توسط این مجموعه صرف امور خیریه شود.

 

پرویز پرستویی بنیاد رودکی علمدار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین