کد خبر: 52556 A

الهام پاوه‌نژاد که بعد از همه‌گیری کرونا قصد داشت نمایش "کافه پولشری" را اجرا کند اما این اتفاق ممکن نشد، با نمایش "مرجان" به صحنه برمی‌گردد.

ایران آرت: الهام پاوه‌نژاد به‌زودی در نمایش "مرجان" به نویسندگی و کارگردانی آریان رضایی به ایفای نقش می‌پردازد.

به گزارش ایسنا ، نمایش "مرجان" به نویسندگی و کارگردانی آریان رضایی بر اساس داستان "هزار و یک شب" و با نگاهی به پژوهش "هزار افسان کجاست" نوشته‌ی بهرام بیضایی به نگارش درآمده و الهام پاوه‌نژاد تنها بازی‌گر آن است. 

کتاب پژوهشی "هزار افسان کجاست" که به ریشه‌یابی بنیادین کتاب هزار و یک شب می‌پردازد، به نوعی ادامه دیگر کتاب بیضایی "ریشه‌یابی درخت کهن" به شمار می‌آید. هر دو کتاب اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه 90 به فاصله اندکی از سوی انتشارات "روشنگران و مطالعات زنان" منتشر شدند و بیضایی در همان دوره، علاوه بر نگارش این دو اثر پژوهشی، نمایشنامه "شب هزار و یکم" را نیز نوشت و کارگردانی کرد.

آریان رضایی بهار امسال و بعد از همه‌گیری کرونا، دو نمایش"آقای شادی" و "خانم آنلاین" را به صورت آنلاین اجرا کرد. نمایش "آقای شادی" با متنی از دیوید ممت نویسنده‌ معروفِ آمریکایی و ترجمه محمد منعم اجرا شد و افشین هاشمی تک‌بازیگر آن بود.

نمایش "خانم آنلاین" نیز بر اساس نمایشنامه "روز عزیز مرده" نوشته محمد چرم‌شیر با بازی نسیم ادبی اجرا شد.

گفتنی است افشین هاشمی در نمایش"مرجان" نیز به‌ عنوان مشاور کارگردان،  آریان رضایی را هم‌راهی می‌کند.

الهام پاوه‌نژاد پیش از این قصد داشت نمایش "کافه پولشری" را با بازی و کارگردانی خودش در کافه تریای تئاتر "شهرزاد" اجرا کند ولی بعد از اوج گیری کرونا، از اجرای این نمایش منصرف شد.

 روابط عمومی نمایش "مرجان" هنوز درباره زمان و مکان اجرای این نمایش اطلاعاتی منتشر نکرده است.

 

بهرام بیضایی الهام پاوه نژاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین