کد خبر: 52741 A

جشنواره تئاتر "نگاه" جشنواره ای است که امین حیایی آن را در آکادمی بازیگری خود پایه‌ریزی کرده است.

ایران آرت: مدیر اولین دوره جشنواره تئاتر "نگاه" که به تازگی توسط امین حیایی بنیانگذاری شده است، یکی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره را شناسایی استعدادهای تازه دانست.

جشنواره تئاتر "نگاه" جشنواره ای است که امین حیایی آن را در آکادمی بازیگری خود پایه‌ریزی کرده است. چندی پیش فراخوان این جشنواره منتشر شد و امید حیایی (برادر امین حیایی) به عنوان مدیر این رویداد در گفتگویی با ایسنا به تشریح اهداف و برنامه‌های این جشنواره پرداخت.

او با ارایه توضیحاتی درباره آموزش هنرجویان از سطوح مقدماتی تا پیشرفته افزود: نگاه ما این است که فارغ‌التحصیلان آموزشگاه نباید رها شوند بلکه باید فضا و بستری برای آنان فراهم کرد تا آنچه را در دوره‌های آموزشی آموخته‌اند، در کار عملی هم دنبال کنند.

حیایی ادامه داد: ما همچنین در تلاش هستیم تا این هنرجویان و فارغ‌التحصیلان در تولیدات آکادمی و نیز دیگر تولیدات حرفه‌ای خارج از این فضا هم فعالیت و کسب تجربه کنند.

به گزارش ایسنا، مدیر جشنواره تئاتر "نگاه" با اشاره به انتشار فراخوان این جشنواره اضافه کرد: به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از متقاضیانی که خارج از تهران هستند، درخواست دعوت کردیم فیلم نمایش‌های خود را بفرستند؛چراکه این بخش به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. البته متقاضیان در تهران نیز می‌توانند فیلم نمایش‌های خود را بفرستند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

به گفته او، قرار است نمایش‌های برگزیده در سالن تئاتر همین آکادمی اجرا شوند تا هنرجویان در زمینه رویارویی با عموم تماشاگران هم تجربه به دست آورند.

حیایی، از توجه به اخلاق حرفه‌ای به عنوان دیگر اولویت این جشنواره نام برد و گفت: اخلاق حرفه‌ای برای ما از هر چیزی مهم‌تر است و در کنار آن به فعالیت‌های کاوشگرانه و پژوهش محور هم همچون فعالیت‌های اجرایی توجه داریم.

او همچنین خبر داد که این جشنواره ادامه‌دار خواهد بود و در دوره‌های بعدی، بخش‌هایی مانند فیلم کوتاه، نمایشنامه‌خوانی، مونولوگ و ... نیز ذیل عنوان جشنواره نگاه برگزار خواهد شد.

امین حیایی جشنواره تئاتر نگاه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین