کد خبر: 54105 A

از بازیگران شاخصی که در کارهای هورویتز حضور داشته‌اند می توان به آل پاچینو، دایان کیتون، جیل کلایبورگ، جان کازال، ریچارد دریفوس و ژرارد دوپاردیو اشاره کرد.

ایران آرت: ایزراییل هورویتز چهره برجسته آف برادوی (تئاترهای بیرون برادوی) و نویسنده چندین نمایشنامه موفق بین المللی روز دوشنبه ۹ نوامبر در سن ۸۱ سالگی از دنیا رفت. از هورویتز به عنوان موفق ترین نمایشنامه نویس آمریکایی در تاریخ تئاتر فرانسه یاد می شود.

این نویسنده آمریکایی در طول دوران کاری خود نزدیک به ۷۰ نمایشنامه نوشت که به بیش از ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شدند، از جمله این آثار می توان به نمایش "اولین" و "هندی به دنبال برانکس است" اشاره کرد. نمایش "هندی به دنبال برانکس است" سال ۱۹۶۸ روی صحنه رفت و برای پاچینو اولین جایزه مهم بازیگری اش در تئاتر را به ارمغان آورد.

به نوشته صبا از بازیگران شاخصی که در کارهای هورویتز حضور داشته‌اند می توان به آل پاچینو، دایان کیتون، جیل کلایبورگ، جان کازال، ریچارد دریفوس و ژرارد دوپاردیو اشاره کرد.

منتقدان هنری آمریکا از هورویتز به عنوان فرزند معنوی آرتور میلر یاد می کردند، اوژن یونسکو نمایشنامه نویس بزرگ دنیا نیز او را "تبهکار دوست داشتنی آمریکایی ما" لقب داده بود

 

آل پاچینو تئاتر برادوی برادوی آرتور میلر ایزراییل هورویتز
نظرات خوانندگان
  • امین
    پاسخ

    چندین بار گفتم این خبرهای خبرگزاری برنا سرقت شده از خبرگزاری صبا هستند پس بهتره شما هم به نقل از صبا بزنید تا این زنجیره سرقت یک جا متوقف بشه

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین