کد خبر: 54759 A

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی بیان کرد: ما برای برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر فجر سه نقشه را در نظر گرفته‌ایم که با توجه به شرایط بیماری کرونا یکی از آنها را برای برگزاری جشنواره انتخاب خواهیم کرد.

ایران آرت: قادر آشنا پیرامون زمان بازگشایی تماشاخانه های تئاتر گفت: همانطور که می‌دانیم کشور همچنان درگیر مبارزه با بیماری کرونا است، به همین دلیل هنوز زمان مشخصی در قبال بازگشایی تماشاخانه های تئاتر پیش روی ما نیست.

وی در همین راستا ادامه داد: بنا به ترتیب قبل ما همچنان منتظر دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و چنانچه این ستاد تشخیص دهد بازگشایی تماشاخانه های تئاتر روی خواهد داد.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ادامه داد: در حال حاضر همچون گذشته گروه های شغلی سه و چهار مجاز به فعالیت نیستند، به همین منظور تئاتر هم که جزو گروه شغلی چهار است به تعطیلی خود ادامه خواهد داد.

وی درباره برگزاری جشنواره تئاتر فجر در دوره سی و نهم اضافه کرد: سازکار برگزاری جشنواره تئاتر فجر با فعالیت کلی بدنه تئاتر متفاوت بوده و هر کدام سازوکار مجزا و مخصوص به خود را دارند، در هر صورت بنا به تصمیمات گرفته شده جشنواره تئاتر فجر در زمان معمول خود در بهمن ماه برگزار خواهد شد. 

آشنا درباره چگونگی برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر تاکید کرد: ما برای برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر فجر سه نقشه را در نظر گرفته ایم که با توجه به شرایط بیماری کرونا یکی از آنها را برای برگزاری جشنواره انتخاب خواهیم کرد، انتخاب این سه نقشه بنا به وضعیت کرونا در زمان برگزاری جشنواره صورت خواهد پذیرفت.

وی در گفتگو با خبرگزاری میزان ادامه داد: یکی از سه نقشه الف، ب و ج بسته به حالتهای عادی، نیمه خطرناک و پرخطر بیماری کرونا برای برگزاری جشنواره تئاتر فجر انتخاب خواهند شد. اما آنچه از امروز مشخص است آنکه در نهایت با انتخاب یکی از این نقشه های در نهایت جشنواره برگزار می شود. 

آشنا درباره حمایت از گروه هایی که به دلیل تعطیلات اخیر اجرایشان متوقف شده خاطرنشان کرد: ما طبیعتا در مرکز هنرهای نمایشی برای تمامی گروه هایی که در جریان تعطیلات کرونایی ضربه خورده اند برنامه هایی خواهیم داشت. مرکز هنرهای نمایشی تمام سعی خود را می‌کند تا گروه ها بتوانند با کمترین لطمه اجرا داشته باشند.

 

جشنواره تئاتر فجر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین