کد خبر: 55481 A

بازیگر و کارگردان تئاتر درباره تجمع اعتراضی اخیر هنرمندان تئاتر مقابل مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه از سوی هیچ یک از نمایندگان مجلس هیچ پاسخی شاهد نبودیم.

ایران آرت: بهزاد فراهانی با اشاره به اینکه روز یکشنبه نمایندگان صنوف تئاتر در مقابل مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند تأکید کرد که اگر به مطالبات رسیدگی نشود این تجمع با حضور جمع بیشتری از اهالی تئاتر تکرار می‌شود.

بهزاد فراهانی بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا، اظهار داشت: مطالبات اهالی تئاتر با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی در سایت‌های مختلف مطرح شده و در بیانیه نیز به صراحت بیان شده است که روز یکشنبه بیانیه و در واقع مطالبات را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه دادیم و منتظر پاسخ هستیم.

فراهانی تصریح کرد: این تجمع به منظور برآورده شدن خواسته‌های اهالی تئاتر انجام شد و از نمایندگان صنوف درخواست کردیم که در این تجمع حضور داشته باشند اما اگر خواسته‌ها برآورده نشوند قطعاً این کار را تکرار خواهیم کرد اما این بار از همه نیروهای تئاتر برای حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی دعوت می‌کنیم.

او افزود: یک سال است که بارها مطالبات خود را مطرح کرده‌ایم و از مسئولان در نهادهای مختلف خواسته‌ایم به مشکلات رسیدگی کنند اما با وجود اینکه یک سال از بیکار شدن اهالی تئاتر که خانواده‌ای سه هزار نفری را تشکیل می‌دهند هیچ عملکرد مناسبی برای رسیدگی به مشکلات از سوی هیچ مسئولی شاهد نبودیم و اصلاً به روی خود نمی‌آورند که ما زنده‌ایم. در شرایطی که اهالی تئاتر با شیوع ویروس کرونا نزدیک به یک سال است کار و حرفه‌شان تعطیل شده است مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری برای اهالی تئاتر به وجود آمده و لازم است به این مشکلات رسیدگی شود.

این بازیگر در پایان تأکید کرد: تلاش ما این است که مطالبات خود را به گوش مسئولان کشور برسانیم و آن‌ها باید در بخش مسکن، حقوق بیکاری و مسائل تأمین اجتماعی به مطالبات اهالی تئاتر مثل سایر مشاغل رسیدگی کنند. متأسفانه روز یکشنبه با وجود اینکه تعداد زیادی از اهالی تئاتر در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور داشتند از سوی هیچ یک از نمایندگان مجلس هیچ پاسخی شاهد نبودیم.

 

تئاتر نمایش بهزاد فراهانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین