کد خبر: 56770 A

انبوه دستفروش‌ها و ناهنجاری‌های آشکار پارک دانشجو، چهره تئاتر شهر را تغییر داده و گویا هنرمندان را به ستوه آورده است.

ایران آرت: این روزها هنرمندان متعددی به وضعیت عجیب غریبی که در محوطه بیرونی تئاتر شهر به وجود آمده است اعتراض کرده‌اند؛ انبوه دستفروش‌ها و ناهنجاری‌های آشکار پارک دانشجو، چهره تئاتر شهر را تغییر داده و گویا هنرمندان را به ستوه آورده است.

علی نصیریان، یکی از هنرمندان صاحب نام در این باره می‌گوید: محوطه پیرامون تئاتر شهر که جزو حریم این بناست و مربوط به شهر نیست، خیلی ولنگ و باز است و افراد مختلف می‌توانند به آنجا بیایند و هزار کار و حتی کارهای خلاف انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه تئاتر شهر، تئاتر رسمی و مهم شهر تهران و سمبل کار فرهنگی و هنری در پایتخت ایران است، متذکر شد: صحیح نیست که وضعیت تئاتر شهر اینگونه باشد. وقتی به تماشای تئاتر یا اپرا در کشورهای دیگر می‌رویم می‌بینیم که چقدر در نگهداری و محافظت آن بناها اهتمام شده در صورتیکه ما اصلاً به این موضوع در خصوص تئاتر شهر توجه نمی‌کنیم.

رضا بابک، دیگر هنرمند پیشکسوت با ابراز تاسف از وضعیت پارک دانشجو در چند سال اخیر می گوید: اسم پارک مجاور تئاتر شهر، پارک دانشجوست ولی عملا به پارک معتادان و دیگر اقشار مساله‌دار تبدیل شده است و این هیچ برازنده تئاتر شهر نیست که اطرافش چنین وضعیتی داشته باشد.

او معتقد است باید با ایجاد حریمی متناسب با سازه تئاتر شهر، به این بنا امنیت بخشید ضمن اینکه این حریم نباید زیبایی و اصالت این مجموعه را خدشه‌دار کند.

بابک با ابراز تاسف از تنگناهای اقتصادی که مردم را تحت فشار قرار داده، می‌گوید: کسانی که دور و بر تئاتر شهر بساط می‌چینند، عموما افرادی آبرودار هستند که از روی ناچاری چنین می‌کنند و می‌خواهند لقمه نانی به سفره خود ببرند. زمانی شهرداری بساط این گونه افراد را جمع می‌کرد ولی امروز به دلیل شرایط سخت اقتصادی نمی‌تواند مانع‌شان شود. اینها قاچاقچی یا خلافکار نیستند بلکه افرادی زحمت‌کش هستند که از این راه گذران زندگی می‌کنند.

او می‌افزاید: حل ریشه‌ای مشکلات تئاتر شهر نیاز به بهبود وضعیت اقتصادی دارد و برقراری عدالت اجتماعی دارد ولی تا زمانی که نمی‌توانیم مسایل را به شکل بنیادین حل کنیم، لازم است با ایجاد حریمی متناسب با هویت تئاتر شهر از این مجموعه مراقبت و محافظت کنیم.

تصاویری که حدود دو سال قبل از وضعیت حاشیه تئاتر شهر ثبت شده است را در ادامه می‌توانید ببینید. 
 
تئاتر شهر علی نصیریان رضا بابک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین